Zonta van den Goorbergh: "We komen steeds dichterbij en dat is het belangrijkste"
Uitgegeven door Fedor Eskes • 13 juli 2025 05:54
Ayumu Sasaki, die uitkomt voor het Nederlandse RW-Idrofoglia Racing GP, heeft zich zaterdagmiddag als dertiende gekwalificeerd voor de Moto2 race op de Sachsenring. Onder koele en zeer regenachtige omstandigheden wist de Japanner in de tweede kwalificatiesessie de dertiende rondetijd te rijden, waarmee hij zijn beste kwalificatieresultaat van het seizoen heeft behaald. Zijn teamgenoot Zonta van den Goorbergh zal de achtste startrij aanvoeren vanaf de 22e plaats.

De Duitse Grand Prix begon op vrijdag met gunstige omstandigheden op de Sachsenring, waarbij Ayumu Sasaki op vrijdagmiddag naar een indrukwekkende zesde tijd kwam en zich dus rechtstreeks wist te plaatsen voor Q2. Zonta van den Goorbergh was slechts twee tienden langzamer dan zijn teamgenoot maar eindigde de dag wel als negentiende, waardoor hij deel moest nemen aan Q1.
Op zaterdag regende het gedurende de hele dag waardoor alle sessies in natte omstandigheden verreden werden. Van den Goorbergh kreeg steeds meer vertrouwen op het natte Duitse asfalt maar eindigde uiteindelijk als achtste in Q1, waarmee hij als 22e gekwalificeerd staat. Sasaki had het lastig in Q2 maar wist er uiteindelijk nog een dertiende tijd uit te slepen, waarmee hij zijn beste startpositie van het seizoen heeft bemachtigd.

Ayumu Sasaki (P13 – 1’36.273 / +2,786):
“Ik heb me als 13e kunnen kwalificeren, en dat is positief. De omstandigheden waren erg moeilijk en ik had moeite met grip aan de achterkant. Ik weet dat ik niet de enige ben met dat probleem, maar we moeten het analyseren en proberen te verbeteren. Verder denk ik dat onze dag best goed was en hopelijk is het morgen droog. We weten niet echt wat ons racetempo zal zijn, maar ik denk dat we mee kunnen komen. Laten we zorgen voor een goede start en dan probeer ik de groep voor me te volgen. Het doel is om morgen in de top 10 te finishen.”

Zonta van den Goorbergh (P22 – 1’35.202 / +1,574):
“We zijn nog steeds een beetje zoekende naar de juiste balans waardoor we grip tekortkomen en niet voor meer kunnen vechten. Normaal gesproken zijn dit juist de omstandigheden waarin ik goed uit de voeten kan, maar dat is nu niet het geval. Met de rondetijd van Q1 had ik er in Q2 goed bij gestaan maar hoe dan ook zijn we nog zoekende. Het is afwachten wat voor een weersomstandigheden we zondag hebben. We komen steeds dichterbij en dat is het belangrijkste, dus het zal zaak zijn om dat gat morgen te verkleinen en kijken of we er nog wat meer uit kunnen halen.”

Jarno Janssen – RW-Idrofoglia Racing GP teammanager:
“Het was een dag met moeilijke omstandigheden. De Sachsenring is een circuit dat je eigenlijk met geen enkel ander circuit kunt vergelijken maar toch stonden we gisteren goed voor. Ayumu eindigde de dag als zesde en Zonta als negentiende, maar er zat slechts 0,2 seconde verschil tussen beiden. Dan is het te hopen dat we dat vandaag door kunnen zetten maar de omstandigheden waren erg lastig. Het ging niet vanzelf in de regen en vooral bij Zonta lopen we tegen wat moeilijkheden aan. Zondag zullen de omstandigheden weer anders zijn dus we zullen de race moeten aanpakken zoals die komt. We moeten zorgen dat we er in de eerste paar ronden goed bij zitten en dan kan er veel gebeuren.”
De Moto2 race over 25 ronden op de Sachsenring gaat zondagmiddag om 12:15 uur van start.




