Collin Veijer ziet veelbelovende race door valpartij verloren gaan: “Alles ging volgens plan tot..."

Collin Veijer is zondag tijdens de Moto2-race van de Grand Prix of Hungary op het Balaton Park Circuit als 23e gefinisht nadat een valpartij een veelbelovende race vroegtijdig in de war stuurde. De Nederlander reed op dat moment op een sterke zevende plaats en had zicht op een goed resultaat, maar kwam in de zesde ronde ten val.
Onder warme omstandigheden, met een baantemperatuur van 45 graden en een luchtvochtigheid van 47 procent, kende Collin Veijer zondagmiddag een goede openingsfase van de race op het Hongaarse circuit. Vanaf zijn startpositie wist de Red Bull KTM Ajo-coureur zich in een lastige eerste ronde knap op de zevende plaats te handhaven.
Gedurende de eerste zes ronden liet Veijer een competitief tempo zien en leek hij op weg naar een mooie klassering. In de zesde ronde ging het echter mis in bocht vijf, waar de Nederlander de voorkant van zijn machine verloor en ten val kwam. Na de crash kon hij zijn weg vervolgen, maar door de opgelopen achterstand was hij teruggevallen naar de laatste positie.
Ondanks de tegenslag bleef Veijer gemotiveerd en reed hij de race uit. In de slotfase liet hij opnieuw zien over een sterk tempo te beschikken. Op de laatste ronde noteerde hij zelfs de vierde snelste rondetijd van het volledige veld.
Door dit resultaat zakt Veijer naar de twaalfde plaats in de tussenstand van het Moto2-wereldkampioenschap met 36,5 punten.
Collin Veijer: “Alles ging volgens plan totdat we een fout maakten in bocht vijf. De start was goed, wat hier zeker niet eenvoudig is met de eerste twee bochten van dit circuit. We konden onze positie behouden in de openingsronde en voelden ons comfortabel op de zevende plaats. Het tempo was goed genoeg om aan het einde van de race voor een sterke klassering te vechten. Helaas zorgde een fout in de zesde ronde voor de crash. We hebben de race alsnog uitgereden en opnieuw laten zien dat het tempo goed was, ook toen we alleen reden. Dat was echter niet genoeg om punten te scoren. We nemen de positieve punten mee, want over het geheel genomen hebben we een goed weekend gehad.”
De volgende ronde van het Moto2-wereldkampioenschap wordt van 19 tot en met 21 juni verreden op het Automotodrom Brno, waar de Grand Prix van Tsjechië op het programma staat.
Donderdag, vrijdag en zaterdag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Baku. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Het Nederlandse Pata Yamaha Ten Kate Racing wil sterke vorm doorzetten in Cremona

Goed nieuws voor Collin Veijer! Contractverlenging voor 2027 met Red Bull KTM Ajo in Moto2: "Ik ben heel blij en dankbaar!"

Payne en Rousseau vergroten voorsprong in het FIM Sidecar World Championship in Assen




