Nieuws

Kersvers Indy Car-kampioen Alex Palou is superblij: "We hebben het gedaan! Vijfvoudig kampioen! Wat een ongelooflijk jaar!"

Door Johan van de Kerkhof31 augustus 2026 · 17:45 uur4 min lezen
Kersvers Indy Car-kampioen Alex Palou is superblij: "We hebben het gedaan! Vijfvoudig kampioen! Wat een ongelooflijk jaar!"

Honda verzekerde zich in Milwaukee van het constructeurskampioenschap van de 2026 NTT INDYCAR SERIES en Honda-rijder Alex Palou behaalde zijn vijfde IndyCar-coureurstitel. Palou was de best presterende Honda-coureur in Milwaukee. Hij eindigde als vijfde in de Snap-On 250, onderdeel van het dubbele raceweekend van de NTT INDYCAR SERIES op de Milwaukee Mile. Voor Palou was het belangrijkste dat hij het kampioenschap in de Indy Car greep.

In race twee, de Snap-On 250, die vanwege een regenonderbreking werd voltooid voordat race één kon worden afgerond, startte Alex Palou vanaf poleposition. Het was zijn achtste pole van het jaar. Aan de finish was hij met een vijfde plaats de best geklasseerde Honda-coureur. Hij finishte vlak voor zijn belangrijkste concurrent in de strijd om het kampioenschap en mede-Honda-coureur Kyle Kirkwood. Kirkwood maakte maar liefst 18 posities goed: hij startte als 24e en kwam als zesde over de finish. Daarmee was hij de grootste stijger van de race.

Na 90 ronden en een rode vlag van maar liefst 25 uur werd race één, de Snap-On Makers and Fixers 250, zondagavond voltooid. Marcus Ericsson en Marcus Armstrong waren met respectievelijk een achtste en negende plaats de best geklasseerde Honda-coureurs. Voor Alex Palou was een tiende plaats echter voldoende om zijn vijfde NTT INDYCAR SERIES-kampioenschap en zijn vierde titel op rij veilig te stellen.

Er staat nog één race op het programma van de 2026 NTT INDYCAR SERIES: de Mission Grand Prix of Monterey. Palou en Honda hebben echter beide kampioenschappen al binnen: zowel de coureurstitel als het constructeurskampioenschap.

Indycar Alex Palou Takes 5th Championstitle

Dit is Honda's achtste kampioenschap in de NTT INDYCAR SERIES en de twaalfde titel in de Amerikaanse Open-Wheel-racerij. De eerdere titels van Honda dateren uit 1996, 1998, 1999, 2001, 2004 en 2005, gevolgd door een reeks van vier opeenvolgende titels van 2018 tot en met 2021 en vervolgens 2025.

Met zijn vijf titels staat Palou derde op de eeuwige ranglijst. Alleen zijn Chip Ganassi Racing-teamgenoot Scott Dixon (zes titels) en IndyCar-legende AJ Foyt (zeven titels) hebben er meer. Palou is bovendien de jongste coureur ooit die vijf titels heeft behaald; hij bereikte deze mijlpaal vóór zijn dertigste verjaardag.
Honda maakt zich in de seizoensfinale nog op voor één titel: de Rookie of the Year-titel. Honda-coureurs Dennis Hauger en Mick Schumacher staan momenteel respectievelijk eerste en tweede in deze strijd.

Alex Palou (#10 Chip Ganassi Racing Honda): „We hebben het gedaan! Vijfvoudig kampioen! Wat een ongelooflijk jaar — eigenlijk ongelooflijke jaren! Ik wil iedereen bij CGR en Honda bedanken omdat ze me alles hebben gegeven wat ik nodig had om dit mogelijk te maken. Ze leveren ieder jaar, maar dit jaar in het bijzonder. Ik kan niet geloven dat we er vijf hebben gewonnen! Het is ongelooflijk.“

Kelvin Fu (Vice President, HRC US): „Vanuit het oogpunt van prestaties was Milwaukee een uitdagend weekend voor ons en we weten dat we nog werk te doen hebben. Tegelijkertijd is het behalen van zowel het constructeurs- als het coureurskampioenschap met nog één race te gaan een geweldige prestatie en een bewijs van de toewijding en inzet van onze HRC-medewerkers en onze Honda-teams en -coureurs gedurende het hele seizoen. Gefeliciteerd aan Honda, HRC US, Alex Palou en CGR! Titels worden verdiend door maandenlange voorbereiding, inspanning en uitvoering gedurende een volledig seizoen. We zijn trots op deze prestaties, dankbaar voor onze teams en partners en kijken ernaar uit om het seizoen sterk af te sluiten op Laguna Seca.“

De 2026 NTT INDYCAR SERIES wordt afgesloten met de Mission Grand Prix of Monterey op de WeatherTech Raceway Laguna Seca, van 4 tot en met 6 september.

Onderstaand de resultaten van Honda-rijders:
Race 1 – Snap-On Makers and Fixers 250 – Honda-resultaten
8e Marcus Ericsson — Andretti Global Honda
9e Marcus Armstrong — Meyer Shank Racing Honda
10e Alex Palou — Chip Ganassi Racing Honda
11e Louis Foster — Rahal Letterman Lanigan Honda
12e Mick Schumacher – R — Rahal Letterman Lanigan Honda
15e Kyle Kirkwood — Andretti Global Honda
16e Kyffin Simpson — Chip Ganassi Racing Honda
17e Felix Rosenqvist — Meyer Shank Racing Honda
18e Scott Dixon — Chip Ganassi Racing Honda
21e Dennis Hauger – R — Dale Coyne Racing Honda
19e Romain Grosjean — Dale Coyne Racing Honda
23e Graham Rahal — Rahal Letterman Lanigan Honda
25e Will Power — Andretti Global Honda — niet gestart, contact

Race 2 – Snap-On 250 – Honda-resultaten
5e Alex Palou — Chip Ganassi Racing Honda
6e Kyle Kirkwood — Andretti Global Honda
9e Marcus Ericsson — Andretti Global Honda
10e Louis Foster — Rahal Letterman Lanigan Honda
13e Mick Schumacher – R — Rahal Letterman Lanigan Honda
14e Will Power — Andretti Global Honda
15e Scott Dixon — Chip Ganassi Racing Honda
16e Marcus Armstrong — Chip Ganassi Racing Honda
19e Kyffin Simpson — Dale Coyne Racing Honda
20e Felix Rosenqvist — Meyer Shank Racing Honda
21e Dennis Hauger – R — Dale Coyne Racing Honda
22e Graham Rahal — Rahal Letterman Lanigan Honda
24e Romain Grosjean — Dale Coyne Racing Honda — niet gestart, contact
R – Rookie

J
Johan van de Kerkhof
Redacción RaceXpress
Meer over Autosport
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

×