Opnieuw twee podiumplaatsen voor Sam Dejonghe
Uitgegeven door Bas Kaligis • 18 mei 2011 00:22
Magny-Cours - Hoewel de doelstelling, een eerste overwinning, niet is gehaald, kan Sam Dejonghe toch terugblikken op een geslaagd weekend in de European F3 Open te Magny-Cours. Op Franse circuit stormde de talentvolle coureur, uitkomend voor de formatie van Team West-Tec twee keer naar het podium in de European F3 Open Copa-klasse.

“Na een boeiende trackwalk donderdagavond was het vrijdag al vroeg dag voor de eerste training”, steekt Sam van wal. “Mijn eerste kennismaking met het circuit verliep goed, maar in de namiddag liep er iets fout bij het inrijden van de brake-pads. Hierdoor moest ik mijn training voortijdig afbreken en verloor ik kostbare tijd om het circuit, en vooral de rempunten te ontdekken”.
“Bij het aanvatten van de qualifying op zaterdagmiddag hoopten we dat het probleem met de remmen van de baan was. Maar na enkele ronden voelde ik dat het probleem nog altijd -weliswaar in mindere mate- aanwezig was. Daarbovenop maakten een reeks gele vlagsituaties dat ik slechts twee ronden had om een snelle tijd neer te zetten. Het bracht mij op een dertiende plaats algemeen en een tweede chrono in mijn klasse. Na de data-analyse met mijn ingenieur bleek dat het remprobleem mij minstens 7/10 van een seconde had gekost, en dus omgerekend zeker 5 plaatsen”!
“De eerste race op zaterdag startten we op slicks, hoewel het circuit er op vele plaatsen nog nat bij lag. Ik nam een goede start, maar al snel werd duidelijk dat het remprobleem met opnieuw de kop opstak, en dit ondanks het langdurige en intensieve sleutelwerk van mijn team. Naarmate de race vorderde had ik achteraan helemaal geen remmen meer, waardoor ik zelfs één keer de grindbak in schoof. Naar het einde van de race was de wagen danig in onbalans, dat ik geen aanval meer kon maken op de eerste plaats in de Copa Klasse. Ik moest vrede nemen met een elfde plaats algemeen en een tweede plaats in mijn klasse”.
Na nieuwe analyses bleek dat ook de remcilinder vast zat, waardoor de remdruk achteraan volledig wegviel. Of hoe geluk of pech toch altijd een rol speelt in deze mechanische sport. Maar Dejonghe heeft inmiddels de nodige ervaring opgedaan om met tegenslag te dealen. Hij begon immers op jeugdige leeftijd met karting en weet als geen ander dat je in deze sport moet doozetten. Over caracter-building gesproken... In de tweede race stond hij gewoon weer op het podium.
“Voor de tweede race op zondag was de zon van de partij, en na verder reparatiewerk gingen we ervan uit dat de remproblemen van de baan waren”, gaat de Kempenaar verder. “Startende van op plaats elf maakte ik meteen enkele posities goed, waardoor ik na een aantal ronden op de achtste stek doorkwam. Naar het einde van de race, moest ik toch nog één plaats toegeven aan een wagen uit de A-klasse. Indirect nog steeds een gevolg van alle remproblemen, want hierdoor had ik tijdens het weekend de ideale rempunten niet kunnen vinden. Een P9 ranking overall en opnieuw runner-up in de Copa klasse. Toch een mooi resultaat, goed wetende dat dit pas mijn tweede seizoen is in de éénzitterij, dat ik tot nu toe maar 3 echte vrije testdagen heb gehad, en dat Magny-Cours compleet nieuw was voor mij. Toch verstevig ik met deze uitslag mijn tweede plaats in het kampioenschap. Maar natuurlijk blijft mijn doel : races winnen en de titel halen”!
Sam behoort tot de eerdere uitzondering op de regel van piloten die hun racecarrière combineren met hogere studies. De 5 weken die Dejonghe nu scheiden van zijn thuisrace in Spa-Francorchamps op 25 en 26 juni, zal hij dus voornamelijk vullen met het afleggen van de nodige examens, naast enkele trainingsessies in de racesimulator.
Bezoek de website eens van Sam Dejonghe




