Karting • Iame X30 Euro Series

Kartbelofte Lewis Boodts via sterke inhaalrace naar podium in IAME Series Benelux! "Heel blij!"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 3 augustus 2026 01:37

GENK – Vóór het weekeinde dacht hij dat een podiumplaats moeilijk zou worden, maar Lewis Boodts liet zich zondag in Genk van zijn slimste kant zien. Het twaalfjarige karttalent uit Brussel werd tijdens de vierde ronde van de IAME Series Benelux knap tweede in de IAME X30 Junioren-klasse. Vanaf de negende plaats knokte hij zich in de finale naar een welverdiende P2. Daardoor won hij ook het Rookie-klassement.

Victory Lane

"Ik was heel blij toen ik over de finish kwam", zei Lewis direct na de finale in Genk. "Voor het weekend dacht ik nog van: het podium wordt moeilijk. Maar ik wist dat ik, zelfs zonder de pace die ik wilde, veel kon bereiken als ik slim zou rijden."

Daarmee doelde de piloot van topteam Victory Lane vooral op de finale. Die begon hij vanaf de negende plek en reed razendknap naar P2. "Dat was gaaf, en het betekent ook heel veel punten voor het kampioenschap."

De juiste snelheid was er afgelopen weekeinde niet altijd, gaf Lewis toe. Zeker de kwalificatie verliep wat moeizaam. "Ik haalde P10, dat was niet zo goed als ik gehoopt had natuurlijk. Maar in de twee heats kwamen we terug naar P5 en P4. Die gingen heel goed."

Daardoor stond hij weer met vertrouwen aan de start van de finale. Hoewel zijn startpositie met P9 niet ideaal was, maakte hij met zijn ervaring en slim rijden maar liefst zeven plaatsen goed. Enigszins verbouwereerd begroette hij juichend zijn welverdiende P2.

Daarmee pakte de snelle Belg belangrijke punten voor het kampioenschap. "We staan nog steeds tweede in het kampioenschap. Al na de eerste ronde stonden we tweede. We hebben elke keer P2 gepakt en P1 in het rookie-klassement en staan nu dus ook nog steeds eerste in het rookiekampioenschap."

Daarmee is maar wat blij, zeker ook omdat de stap van de Mini-klasse, waarin Lewis vorig jaar nog uitkwam en als Belg sterk Nederlands kampioen werd, naar de Junioren, een grote is. "Maar ik vind de Junior-klasse veel leuker. Je moet er veel agressiever rijden, veel sneller. Ik ben er goed uitgekomen en ik heb veel geleerd in de eerste races."

Dat bewees hij al eerder dit seizoen. "Bij de IAME Series Benelux in Mariembourg konden we direct P2 pakken. In Ostricourt hadden we in de trainingen een beetje moeite met de pace, maar in de heats kwamen we goed terug. We hadden de pace terug en in de finale gingen we naar P2. Weer een podiumplaats."

Lewis Boodts

Die opgaande lijn schrijft hij mede toe aan zijn overstap naar Victory Lane. "Ik vind het een geweldig team. Het is echt professioneel en internationaal. Ze hebben goede motoren en eigenlijk is alles daar top: de engineering, het materiaal, alles."

Lewis' volgende race is de vijfde ronde van de IAME Series Benelux. Die wordt ook gehouden in Genk. Hij blikte er met vertrouwen op vooruit. "Als ik zo door kan blijven gaan, ziet het er goed uit!"

Lewis Boodts bedankt zijn ouders, zijn hele familie, zijn monteur en in het bijzonder zijn coach Hugo en het team van Victory Lane.

Lewis wordt in zijn raceactiviteiten ondersteund door: Carrefour, Beaut'Ánn en Club Exo.

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS