Karttalent Lukas Vanderheeren snelt naar P2 in de IAME Benelux Series! "Mijn derde podium en ook mijn mooiste beker"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 29 juli 2026 18:35
GENK – Terwijl de meesten voor een nat-weer-afstelling aan de start van de finale verschenen, gokten kartpiloot Lukas Vanderheeren en zijn team zondag op een meer gematigde afstelling richting droger weer. Die gok pakte perfect uit: het tienjarige talent uit Kortrijk werd in Genk knap tweede in de Mini-klasse tijdens de vierde ronde van de IAME Benelux Series.

"Toen ik over de finish kwam, was ik heel blij", zei Lukas direct na de finale. "Dit is mijn derde podium in de IAME Benelux Series, en ook mijn mooiste beker. Vorig jaar waren het derde plaatsen, maar nu heb ik dus een tweede. De Benelux Series is van hoog niveau, dus een podium daar is mooi."
Dat podium kwam er in een weekeinde waarin de snelle Vlaming zich steeds voorin toonde. In de kwalificatie snelde de piloot van CRG Belgium naar de tweede tijd in zijn groep. "Ik reed mooi mee met een andere snelle rijder en ben daardoor achter hem naar de tweede tijd gereden op maar vier honderdsten van een seconde. Dat was een goede kwalificatie."
Ook in de heats toonde hij een uitstekende snelheid. In de eerste heat gestart vanaf P3 denderde Lukas meteen naar voren. "Na de eerste bocht had ik al de leiding. Daarna zakte ik helaas terug naar de tweede plek. Toen heeft nog iemand me gepasseerd en ben ik als derde gefinisht."
De tweede heat verliep minder voorspoedig. Opnieuw vanaf P3 vertrokken schoof Lukas eerst naar voren, tot een misser hem terugwierp. "In de derde ronde ging ik in de eerste bocht een beetje te wijd. Toen gingen vier man me voorbij", zei Lukas die uiteindelijk als zesde over de finish kwam.
Maar niet al te zeer getreurd, want het dagklassement wordt beslist aan de hand van de uitslag van de finale. Daar maakte de bandenkeuze het verschil, want vlak voor de start had het hard geregend. "We hadden gekozen om de setup toch meer richting die voor droogweer te houden en de bandenspanning op de regenbanden goed te krijgen. We waren een van de weinigen die zonder regenjack vertrokken. We wisten dus: als het droog blijft, hebben we een goede snelheid tegenover de rest. En vanaf de eerste ronde was dat te zien: het ging echt goed."

De finale begon overigens allesbehalve rustig. Lukas startte vijfde en verloor meteen terrein. "Iemand voor mij remde wat te vroeg waardoor ik moest uitwijken en twee plaatsen verloor. De baan was ook nog wel een beetje tricky."
Niettemin knokte hij zich op de nog glibberige piste gestaag terug naar voren. De leider kon hij net niet bereiken. "Maar ik heb die tweede plaats mooi vastgehouden." Na de finish moest Lukas nog een tijdstraf incasseren voor een ingeklikte bumper, even leek het podium weg, maar de marge met de achtervolgers was groot genoeg zodat Lukas zijn tweede plaats in het dagresultaat kon behouden.
Lukas was trots op die tweede plaats. "We hebben heel veel getraind de voorbije dagen. We zijn twee dagen naar Kerpen geweest, naar Genk gekomen om te trainen voor de IAME Euro Series, want die houden we ook, en woensdag zijn we hier komen trainen voor deze wedstrijd. Het was een pittige week."
Met dit resultaat staat Lukas nu vierde in zowel de IAME Series Benelux als de GK4 Kart Series. "Een top 3 zou mooi zijn, maar ik ben alvast heel tevreden na mijn overstap uit de Mini Rookie", zegt Lukas, waarin hij in 2025 ook succesvol was.
Eerst wacht hem een week vakantie, samen met vrienden. "Waar we naartoe gaan, weet ik niet, want dat is een verrassing." Daarna richt hij zich weer op Genk, waar ook de vijfde ronde van de IAME Series Benelux wordt gehouden. "Als ik terug ben, gaan we weer vol gas op Genk!"
Lukas Vanderheeren bedankt zijn papa, mama en zusje, die ook begonnen is met karten. Verder ook zijn beide opa's en oma's en andere supporters, die heel vaak komen kijken. Ook Claude Bal, zijn teamgenoten en team CRG Belgium wil hij bedanken voor het topmateriaal en alle ondersteuning.
Lukas Vanderheeren wordt in zijn race-activiteiten ondersteund door zijn team, trouwe supporters en vaste sponsors. Zonder hen zou hij dit niet kunnen realiseren: Joris Buyse, LAMAC Machinery, Bouwbedrijf P&L, Carwash Groep De Singel, Ver-Deco, RIPL, Racing Team Claude Bal en de ondersteunende VZW FiftyFive.
Je kunt Lukas zijn race-avonturen volgen via sociale media via @lukasvdh.racing of zijn website lukasvanderheeren.com.



















Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.