Autosport Internationaal Toerwagens • Porsche Supercup

FOTO'S - Nederlandse Porsche-talenten schitteren op Spa met Flynt Schuring als grote winnaar + UITSLAG

Uitgegeven door Peter Vader • 20 juli 2026 12:01

SPA-FRANCORCHAMPS - De lange rechte stukken. De snelle bochten. De unieke uitdaging van de F1-piste van Spa-Francorchamps. Juist op het legendarische Belgische circuit liet Flynt Schuring zien waarom hij dé man is om rekening mee te houden in de Porsche Mobil 1 Supercup. De 19-jarige Nederlander hield het hoofd koel, controleerde de race vanaf poleposition en pakte zijn tweede overwinning van het seizoen. Daarmee verstevigde de Porsche Junior zijn leiding in het kampioenschap. Achter Schuring kleurde het podium eveneens Nederlands getint. Robert de Haan eindigde als derde. Tussen de twee Nederlanders reed de Luxemburger Chester Kieffer naar zijn eerste Supercup-podium én zijn eerste overwinning in het Rookie-klassement.

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Racewinnaar en kampioenschapsaanvoerder Flynt Schuring (NLD) Schumacher CLRT



Pole beloond
Flynt Schuring begon de vierde ronde van het seizoen vanaf de beste startplek. Op het bijna zeven kilometer lange Spa-Francorchamps, het langste circuit op de kalender van de Supercup, maakte hij daar optimaal gebruik van. Bij de start hield de coureur van Schumacher CLRT de leiding vast. In de openingsronde sloeg hij meteen een klein gat. Dat bleek later beslissend. Op een circuit met zoveel snelle bochten is rijden in schone lucht een groot voordeel. Schuring kon daardoor het maximale halen uit de aerodynamica van zijn Porsche 911 GT3 Cup.

“Ik maakte een geweldige start en kon meteen een kleine voorsprong opbouwen”, vertelde Schuring na afloop. “Dat lukte opnieuw bij de herstart na de Safety Car. Op een circuit met zoveel snelle bochten is het een voordeel om vooraan in vrije lucht te rijden. Daardoor kon ik optimaal profiteren van mijn Porsche.”

Stalen zenuwen
De race kreeg een nieuwe wending door een Safety Car-periode. Het veld schoof weer dicht op elkaar. Maar Flynt Schuring raakte hierdoor niet van zijn stuk. Bij de herstart maakte hij opnieuw het verschil. De Nederlander trok weg en gaf zijn concurrenten geen kans meer. Na twaalf ronden kwam hij bijna drie seconden voor zijn teamgenoot Chester Kieffer over de finish. Bovendien pakte Schuring de snelste raceronde: 2:19.732. Zijn tweede zege van het seizoen leverde opnieuw belangrijke kampioenschapspunten op.

Doorbraak Kieffer
Voor Chester Kieffer werd Spa een weekend om nooit te vergeten. De 19-jarige Luxemburger stond pas voor de vierde keer aan de start van een Supercup-race, maar mocht direct naar het podium. Sterker nog: hij won ook het Rookie-klassement! “Ik ben ontzettend trots op mijn eerste Rookie-overwinning”, zei Kieffer. “Mijn belangrijkste doel was om Robert de Haan achter mij te houden. Omdat ik goed met mijn banden omging, lukte dat.” Met zijn tweede plaats overall staat Kieffer nu samen met Andrea Bristot bovenaan het Rookie-klassement.

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Podium: P2 voor Chester Kieffer (LUX), Schumacher CLRT (#11), P1 voor Flynt Schuring (NLD), Schumacher CLRT (#12) en P3 voor Robert de Haan (NLD), BWT Lechner Racing (#1) (l-r).

Robert de Haan vecht
Robert de Haan was de enige coureur die het tempo van de twee zwarte Porsche 911 GT3 Cup-auto’s vooraan enigszins kon volgen. De Nederlander van BWT Lechner Racing bleef in de buurt, maar kreeg geen echte aanvalskans. Na twaalf ronden moest hij genoegen nemen met de derde plaats. “Ik heb alles gegeven, maar de twee zwarte Porsche 911 Cup-auto’s waren gewoon te snel”, aldus De Haan. “Ik verwacht dat mijn kansen volgende race op de Hungaroring beter zijn.”

Felle jacht achteraan
Achter de top drie ontstond een fel gevecht om de overige plaatsen. De tweede Porsche Junior Marcus Amand, eindigde als vierde. De rijder met Franse vader en Fine moeder startte op die positie en kwam ook als vierde over de finish. “Ik begon als vierde en eindigde als vierde. Dat resultaat is acceptabel”, zei Amand. “Maar de top drie was vandaag duidelijk sneller. Daar kan ik niet tevreden mee zijn.”

Paul Cauhaupe eindigde als vijfde, vlak voor Theo Oeverhaus. De Duitser staat halverwege het seizoen tweede in het kampioenschap, achter Flynt Schuring en voor Robert de Haan.

Stand kampioenschap
Na vier van de acht races heeft Flynt Schuring de touwtjes stevig in handen. Zijn overwinning op Spa geeft hem extra vertrouwen richting de tweede helft van het seizoen. Oliver Schwab, projectmanager van de Porsche Mobil 1 Supercup, was vol lof. “Gefeliciteerd aan Flynt Schuring met zijn tweede overwinning. Ik ben ook bijzonder blij met de tweede plaats van Chester Kieffer. Voor de derde keer dit seizoen staat een rookie op het algemene podium. Dat vormt de perfecte basis voor een spannende tweede helft van het seizoen.”

Nu naar Hongarije
Veel tijd om na te genieten is er niet. De Porsche Mobil 1 Supercup reist deze week alweer door naar Hongarije voor een nieuw wedstrijdweekend aldaar. Van 24 tot en met 26 juli staat de vijfde ronde van het seizoen op het programma op de Hungaroring bij Boedapest. Flynt Schuring arriveert daar als leider. Maar de strijd om de titel ligt nog volledig open.

Klik hier voor de uitslag van de Porsche Mobil1 Supercup race 'Formula 1 MOËT & CHANDON BELGIAN GRAND PRIX 2026 - Spa-Francorchamps op zondag 19 juli 2026

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Flynt Schuring (NLD) Schumacher CLRT

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Chester Kieffer (LUX) Schumacher CLRT

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Robert de Haan (NLD), BWT Lechner Racing (#1)

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Robert de Haan (NLD), BWT Lechner Racing (#1), Marcus Amand (FIN), BWT Lechner Racing (#2)

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Keagan Masters (ZAF), Proton Competition (#4), Paul Cauhaupe (FRA), Martinet by Almeras (#16), Alexander Tauscher (DEU), Looping by CarTech (#21).

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Theo Oeverhaus (DEU), Martinet by Almeras (#15)

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Jack Young (GBR), Target (#29) en Luciano Facundo Martinez (ARG), Ombra Racing (#19)

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Flynt Schuring (NLD), Schumacher CLRT (#12), Chester Kieffer (LUX), Schumacher CLRT (#11) en Robert de Haan (NLD), BWT Lechner Racing (#1)

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Paul Cauhaupe (FRA), Martinet by Almeras (#16), Chester Kieffer (LUX), Schumacher CLRT (#11) en Matheus Ferreira (BRA), Team GP Elite (#27)

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Chester Kieffer (LUX), Schumacher CLRT (#11)

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Flynt Schuring (NLD), Schumacher CLRT (#12), Chester Kieffer (LUX), Schumacher CLRT (#11) en Robert de Haan (NLD), BWT Lechner Racing (#1)

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Jacques Villeneuve (CAN), Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG (#911)

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Jacques Villeneuve (CAN), Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG (#911)

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Theo Oeverhaus (DEU), Martinet by Almeras (#15)

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Chester Kieffer (LUX), Schumacher CLRT (#11), Flynt Schuring (NLD), Schumacher CLRT (#12)

Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps 19 juli 2026Flynt Schuring (NLD), Schumacher CLRT (#12)

Bron foto's: Porsche Newsroom





null


Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS