Formule 1

Lando Norris keert huiswaarts in de wetenschap dat McLaren nog flink wat werk te verzetten heeft

Uitgegeven door Bas Kaligis • 30 juni 2026 03:03

Lando Norris erkende na een teleurstellende Grand Prix van Oostenrijk dat McLaren in de Formule 1 nog ver verwijderd is van koploper Mercedes.

LANDO Norris McLaren F1

De regerend wereldkampioen F1 gaf toe dat Mercedes momenteel op een ander niveau opereert, ondanks dat beide teams dezelfde power unit delen. Norris beleefde opnieuw een frustrerende middag op de Red Bull Ring en bracht zijn MCL40 als zevende over de streep, nadat hij een groot deel van de race worstelde om de snelheid vooraan te volgen.

Teamgenoot Oscar Piastri had met dezelfde problemen te maken, maar finishte vier plaatsen hoger als vierde. Terwijl George Russell naar de zege stormde voor Mercedes, kwam Norris meer dan dertig seconden achter hem binnen, wat het gat met het referentieteam onderstreepte. Elke suggestie dat McLaren gelijkwaardig was geweest aan het winnende pakket van Russell wuifde Norris snel weg. Volgens hem staat Russell niet voor niets met vier tienden voorsprong op pole.

Ondanks flitsen van snelheid over één ronde leek McLaren nooit in staat een uitdaging vol te houden over de volledige raceafstand van 71 ronden. Bandenslijtage en een onvoorspelbare auto ondermijnden opnieuw de kansen. Norris erkende dat de onderliggende problemen die het team het hele seizoen achtervolgen nog altijd niet zijn opgelost, en sprak van een auto die zijn coureurs eerder laat vechten dan aanvallen.

De Brit wees ook op de onverwacht moeizame race van Ferrari als een van de weinige verrassingen op een verder voorspelbare middag. Ferrari kwam naar Oostenrijk met vertrouwen na de zege van Hamilton in Barcelona en een vernieuwde power unit, maar zakte juist weg naarmate de race vorderde. Norris zei medelijden te hebben met het team: zonder vermogen moet je als een gek pushen in de bochten, en dat lukt niet met dit soort banden.

Met de Formule 1 die volgende week afreist naar Silverstone, keert Norris huiswaarts in de wetenschap dat McLaren nog flink wat werk te verzetten heeft. Oostenrijk bevestigde een ongemakkelijke realiteit: ondanks het nummer één op zijn auto staan zowel hij als het team uit Woking nog op afstand van een constante strijd vooraan.

"Ik denk dat we nog steeds worstelden met de balans en het is nog altijd ontzettend lastig om de auto te besturen. Ik verwacht dat dat vandaag voor iedereen op de baan gold, dus we hebben niets veranderd, we hebben dezelfde problemen en we hebben simpelweg nog tijd nodig om het te verbeteren", aldus Norris.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS