Drie maal podium tijdens droomweekend voor Marc VDS Racing Team en Sam Lowes in Assen
Uitgegeven door Fedor Eskes • 21 april 2026 16:02
Drie podiumplaatsen in drie races maakten het weekend onvergetelijk voor Sam Lowes en het Elf Marc VDS Racing Team tijdens de Nederlandse WorldSBK-ronde op het TT-Circuit in Assen.

Na een derde plaats in een spectaculaire Race 1 op zaterdagmiddag, werd Lowes ook derde in de Superpole-race op zondag. Met opnieuw een top-drieklassering in Race 2 over de volledige afstand beleefde hij zijn beste weekend sinds zijn overstap naar het WorldSBK-kampioenschap in 2024.
Het weekend voor het Elf Marc VDS Racing Team eindigde met Lowes die oprukte naar de derde plaats in het kampioenschap met 82 punten, op weg naar de vierde ronde op het Balaton Park-circuit in Hongarije in het eerste weekend van mei.
De zondag begon fris, met temperaturen van slechts 11 graden toen Lowes vanaf de eerste startrij vertrok voor de Superpole-race over 10 ronden, die een vergelijkbaar verloop kende als Race 1 op zaterdag.
Met opnieuw lichte regen tijdens de race reed Lowes de hele wedstrijd op de derde plaats, achter kampioenschapsleider Nicolo Bulega en diens Ducati-teamgenoot Iker Lecuona.

Race 2 werd verreden onder bewolkte en koele omstandigheden, maar Lowes kende een uitstekende start vanaf de derde plaats. Hij passeerde Lecuona in de sprint naar bocht 1 en ging vervolgens aan de binnenkant voorbij aan Bulega in bocht 2 om de leiding te nemen.
De Brit reed aanvallend en wist de leiding te behouden tot ronde drie, waarna Lecuona hem wist te passeren, kort gevolgd door een onstuitbare Bulega.
Net als in Race 1 en de Superpole-race vond Lowes daarna een sterk ritme, waardoor hij onbedreigd op de derde plaats bleef rijden, met Alvaro Bautista op bijna vier seconden achterstand op de vierde plaats.
De sterke prestatie van zondag betekende pas de tweede keer in zijn WorldSBK-carrière dat Lowes op zondag twee keer het podium haalde. De 35-jarige speelde bovendien een belangrijke rol in het feit dat Ducati tijdens dit sprookjesachtige weekend alle podiumplaatsen bezette in alle drie de races.

Sam Lowes
Superpole Race: 3e
Race 2: 3e
“We moeten van dit soort momenten genieten”
“Het was een fantastisch weekend voor mij en het Elf Marc VDS Racing Team. We mogen tevreden zijn dat we in alle drie de races op het podium zijn geëindigd. Dat is de eerste keer dat mij dat lukt in WorldSBK, en dat geeft een heel goed gevoel voor iedereen die bij dit project betrokken is."
"Na het podium van zaterdag was het belangrijk om het af te maken met nog twee sterke races, en ik ben blij met hoe ik dat heb aangepakt. De Ducati was duidelijk een zeer sterk pakket in Assen, maar ik ben trots dat we het fabrieksteam onder druk konden zetten."
"Ik moet nog een stap maken, maar we moeten van dit soort momenten genieten en dit vertrouwen en momentum meenemen naar Hongarije. Balaton Park was vorig jaar een goed circuit voor mij, waar ik ook podiumplaatsen behaalde, dus we kunnen daar met een positief gevoel naartoe en opnieuw proberen een goed resultaat neer te zetten.”




