Zonta van den Goorbergh met lege handen: “Het is moeilijk om onder woorden te brengen"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 30 maart 2026 21:02
Het Momoven Idrofoglia RW Racing Team heeft geen punten kunnen scoren in de Grand Prix van de Verenigde Staten. In de hectisch verlopen race op het Circuit of The Americas kwam Ayumu Sasaki als vijftiende over de finish maar kreeg na afloop nog een tijdstraf waardoor hij als zeventiende werd geklasseerd. Zonta van den Goorbergh eindigde als 22e.

Het derde Grand Prix weekend van 2026 begon vrijdag op het imposante Circuit of The Americas met twee trainingen. Sasaki eindigde als vijftiende en kwam slechts 0,014 seconde tekort voor rechtstreekse doorgang naar Q2. Van den Goorbergh eindigde die eerste dag als 22e waardoor beide coureurs op zaterdag naar Q1 moesten.
Zaterdag was het een stuk koeler dan vrijdag maar na een positief verlopen tweede vrije training kon de aanval ingezet worden in Q1. Sasaki ging echter al vroeg onderuit waardoor hem en het team een flinke uitdaging te wachten stond om de machine weer klaar te krijgen voor het einde van deze sessie, die werd onderbroken door een rode vlag. Dankzij geweldig werk van de monteurs kon de Japanner uiteindelijk alsnog de baan weer op en kwalificeerde hij zich als 21e. Van den Goorbergh verzekerde zich van de 23e startplaats voor de race van zondag.
De zon was op zondag teruggekeerd en er stond de Moto2 coureurs een wedstrijd van 16 ronden te wachten. Na een ernstig incident in de openingsronde werd de rode vlag gezwaaid waarna de afstand werd gereduceerd tot tien ronden. Hierin wist Sasaki zich knap stand te houden en de finish als vijftiende te passeren, maar doordat hij een Long Lap penalty niet had uitgevoerd kreeg hij uiteindelijk een tijdstraf van zes seconden, waardoor hij twee plaatsen verloor.
Van den Goorbergh moest noodgedwongen de pits opzoeken na een technisch probleem maar kon de wedstrijd wel uitrijden en belangrijke informatie verzamelen. Hij passeerde de eindstreep als 22e.
Ayumu Sasaki (P17 | +25,265): “Het was een moeilijke race met de rode vlag. Het gevoel was iets anders dan tijdens de eerste twee dagen door de wind en alles. Ik ben teleurgesteld over de straf die ik kreeg, omdat ik het bericht niet op mijn dashboard heb ontvangen en daardoor de long lap penalty niet kon uitvoeren. Daardoor viel ik terug naar P17, anders zou ik als 15e zijn geëindigd. Dat ene puntje was mooi geweest, maar over het algemeen hadden we nog steeds moeite met het gevoel met de motor. We weten waar we ons moeten verbeteren en we blijven werken. Nu gaan we terug naar Europa, we frissen ons hoofd op en maken ons klaar voor de komende races.”
Zonta van den Goorbergh (P22 | +2 laps): “Het is moeilijk om onder woorden te brengen. Ik begon goed en maakte tien posities goed, maar de rode vlag kwam naar buiten en ik stond weer op de 23e plaats op de grid. Ik had vertrouwen voor de tweede start, maar helaas kon ik vanaf de eerste bocht niet goed terugschakelen. Gelukkig wist ik iedereen in bocht 1 te vermijden, maar dat betekende dat ik terug naar de pitbox moest. Nadat we het probleem hadden opgelost ging ik weer naar buiten en het gevoel was eigenlijk helemaal niet slecht, maar natuurlijk was onze race toen al verloren."
"Het positieve was het gevoel dat ik met de motor had en ik geloof dat ik een sterk resultaat had kunnen behalen. Na een moeilijke vrijdag wisten we het op zaterdag om te draaien en op zondag nog meer, dus punten lagen zeker binnen handbereik. Dat maakt het lastig om te accepteren, maar het hoort bij racen. We moeten analyseren waarom dit is gebeurd en ervoor zorgen dat het in de toekomst niet meer voorkomt. Punten zouden op dit moment erg welkom zijn geweest, maar we blijven hard werken. Nu hebben we drie weken pauze om ons weer te herpakken en ons nog beter voor te bereiden op Jerez.”
Javi Martínez – Momoven Idrofoglia RW Racing Teammanager: “Het is ondanks een slecht resultaat een positief weekend geweest. We blijven vooruitgang boeken en het team wordt steeds beter, ook al is dat nog niet zichtbaar in de resultaten. Het geluk stond ook niet aan onze kant. We hopen het in Jerez om te kunnen draaien.”
Vanwege het uitstel van de Grand Prix van Qatar is er nu een kleine maand rust wordt de volgende Grand Prix in het weekend van 24 t/m 26 april verreden op het Circuito de Jerez – Ángel Nieto.




