F1-insider noemt koppige Ferrari-engineers de oorzaak van problemen Lewis Hamilton
Uitgegeven door Bas Kaligis • 26 augustus 2025 07:50
Lewis Hamilton worstelt sinds zijn overstap naar Ferrari dit seizoen. Voormalig F1-coureur Juan Pablo Montoya denkt dat dit komt door een botsing tussen de zevenvoudig wereldkampioen en de eigenzinnige engineers van het Italiaanse team.

Hamilton heeft dit seizoen slechts één overwinning en een podiumplaats behaald, beide in sprintraces. Terwijl teamgenoot Charles Leclerc al vijf podiumplaatsen in reguliere Grands Prix verzamelde, blijft de Brit achter de verwachtingen. De SF-25 is geen ideale racewagen, maar het verschil in prestaties tussen beide coureurs roept vragen op over de samenwerking.
Montoya gelooft niet dat de moeizame start volledig aan Hamilton te wijten is. In de MontoyoAS-show, gehost door AS Colombia, vergelijkt hij de situatie met die van Carlos Sainz Jr. "Als je kijkt naar Carlos' eerste jaar bij Ferrari, was dat ook niet goed. Toen ze besloten Hamilton te contracteren, had Carlos nog steeds problemen. Pas daarna begon hij goed te presteren", aldus Montoya.
De voormalig F1-coureur legt uit dat geduld nodig is van beide kanten. "Hamilton rijdt al jarenlang op een bepaalde manier, en dat werkt. Het probleem is dat veel engineers zeggen: 'Nee, deze auto moet anders bestuurd worden, deze auto heeft iets anders nodig.' Maar die auto is ook niet bepaald goed", analyseert Montoya.
De SF-25 kampt met grote problemen, vooral met de ophanging. Na een diskwalificatie in China vanwege overmatige slijtage van de plank moest de rijhoogte aangepast worden, waardoor de auto onvoorspelbaarder werd. Leclerc profiteert van zijn jarenlange ervaring bij Ferrari, net zoals Hamilton vorig jaar nog presteerde met een zwakke Mercedes dankzij zijn vertrouwdheid met dat team.
"Het probleem is dat veel engineers zeggen: 'Deze auto moet anders bestuurd worden.' Maar die auto is ook niet bepaald goed", benadrukt Montoya het kernprobleem bij Ferrari.




