Williams F1 Team kondigt Dan Milner aan als Chief Engineer Vehicle Technology
Uitgegeven door HJ van Keulen • 10 april 2026 14:00
Het Atlassian Williams F1 Team kondigt met genoegen de aanstelling aan van Dan Milner als Chief Engineer – Vehicle Technology. Hij brengt jarenlange ervaring mee op kampioenschapsniveau.

Dan voegt zich bij het team na 20 jaar verbonden te zijn geweest aan Mercedes en werkte recentelijk 14 jaar bij de in Brackley gevestigde organisatie, tijdens de periodes van Honda, Brawn en Mercedes-AMG Petronas F1 Team. In die tijd droeg hij bij aan meerdere wereldkampioenschappen in senior technische leiderschapsrollen, waaronder acht opeenvolgende constructeurstitels.
In bijna 14 jaar bij Mercedes groeide Dan door van functies in simulatie en ontwerp naar senior leiderschapsrollen, waaronder zes jaar als hoofd van powertrain-integratie en transmissieontwerp. Meest recent was hij Chief Engineer voor R&D, waar hij leiding gaf aan een multidisciplinair team dat ontwikkelings- en testprogramma’s uitvoerde. Buiten de Formule 1 bekleedde hij senior ontwerpfuncties in de America’s Cup bij Ineos Britannia en werkte hij ook in de defensiesector.
Bij Williams zal Dan verantwoordelijk zijn voor Vehicle Technology en zich richten op prestaties op en naast de auto via complexe, geïntegreerde technologieprogramma’s. Hij zal het gebruik van fundamentele engineeringprincipes stimuleren, de ontwikkeling versnellen op het gebied van hardware, simulatie, testen en kwaliteit, en sterke verbindingen leggen met autoprojecten om ideeën snel om te zetten in prestaties op de baan.
Dan Milner, Chief Engineer – Vehicle Technology zei: “Ik ben ontzettend enthousiast om me aan te sluiten bij het Atlassian Williams F1 Team als Chief Engineer voor Vehicle Technology. Na 20 jaar verbonden te zijn geweest aan Brackley is dit het juiste moment om een nieuwe uitdaging aan te gaan. Williams heeft een duidelijk en ambitieus plan om vooruitgang te boeken, en ik kijk ernaar uit om mijn ervaring en kennis in te zetten om die ontwikkeling te versnellen. Ik kan niet wachten om het team te ontmoeten, de organisatie te leren kennen en aan de slag te gaan met het omzetten van ideeën in prestaties op de baan.”
Matt Harman, Technical Director voegt toe: “Dan brengt brede ervaring en duidelijk leiderschap met zich mee. Hij heeft grote programma’s geleid binnen R&D en powertrains, waarbij hij ideeën wist om te zetten in prestaties, en hij weet hoe hij teams moet samenbrengen om resultaten te leveren. Dan zal een centrale rol spelen in onze voertuigtechnologiestrategie en in het omzetten van innovatie naar consistente prestatieverbeteringen op de baan. We zijn dan ook zeer blij hem te verwelkomen terwijl we verder werken aan onze ambitie om het Atlassian Williams F1 Team terug te brengen naar de voorhoede van het veld.”




