Robert Kubica liever Le Mans-winnaar dan wereldkampioen: "Wow, dit is magie, dit is echt iets speciaals"
Uitgegeven door Wim Boekel • 9 juli 2025 12:49
Robert Kubica won dit jaar de 24 uur van Le Mans met de Ferrari 499P. De Pool reed samen met Ye Yifei en Phil Hanson naar de winst in de LMH-klasse. De voormalig F1-coureur leverde een monsterprestatie door de auto zelf na het rijden van vijf stints achter elkaar als winnaar over de finish te brengen. Kubica vertelt dat het winnen van de grootste endurance race ter wereld belangrijker is voor hem dan het winnen van het wereldkampioenschap.

“Toen ik in 2021 begon met endurance racen, werd ik verliefd op Le Mans”, vertelt Kubica aan de officiële website van het FIA World Endurance Championship. "Ik voelde me weer als een klein kind dat iets nieuws aan het ontdekken was. De emoties die ik dat weekend meemaakte, deden me denken: ‘Wow, dit is magie, dit is echt iets speciaals’. Ik heb openlijk gezegd dat ik op een dag voor de eindzege zou willen strijden, als endurancerijder is er geen groter doel."
"Ik denk dat als iemand tegen me zou zeggen: ‘je mag er maar één kiezen, het wereldkampioenschap winnen of Le Mans winnen’, ik voor Le Mans zou gaan. In 2023, toen ik de FIA WEC-titel in LMP2 won, was ik blij, maar ik zou dat hebben ingeruild voor een overwinning in Le Mans. Het is een doel voor elke coureur, denk ik.”
“Ik weet niet wat de toekomst zal brengen, maar ik hoop dat ik de kans krijg om nog een paar keer op Le Mans te racen en zelfs als ik niet race, ga ik waarschijnlijk toch om de emoties van dit unieke evenement vanuit het perspectief van een fan mee te maken.”




