Formule 1

Niets tegen Fernando Alonso – maar het kan niet het doel van F1 zijn om steeds ouder te worden'

Uitgegeven door Bas Kaligis • 16 maart 2024 08:03

Zesvoudig F1 Grand Prix-winnaar Ralf Schumacher wil meer kansen zien voor jonge en getalenteerde coureurs in de Formule 1 en zegt dat de sport niet moet streven naar een 'steeds ouder wordende' grid.

F1 Fernando Alonso


Coureurs die langer doorgaan lijkt een groeiende trend in de Formule 1, met Fernando Alonso die nog steeds fanatiek zijn rondjes rijdt bij Aston Martin in een seizoen waarin hij 43 zal worden. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton 40 zal zijn tegen de tijd dat hij debuteert voor Ferrari in 2025.

Alonso dient zeer zeker als het bewijs in de Formule 1 dat 'leeftijd slechts een getal is', een uitdrukking die steeds vaker wordt gebruikt naarmate de tweevoudig wereldkampioen geen tekenen van vertraging toont vanuit het oogpunt van zijn capaciteiten bij Aston Martin.

Schumacher gelooft echter niet dat een ouder wordende F1-grid een positief teken is en betoogt dat er meer gedaan moet worden om een pad naar de grid te creëren voor jong talent.

Schumacher stelde in gesprek met Speedweek voor om het aantal testdagen te verhogen, niet exclusief voor de huidige F1-coureurs, 'om deze vicieuze cirkel te doorbreken, om jonge coureurs weer een kans te geven'.

Hoewel de Formule 2-kampioen van 2021, Oscar Piastri, zijn weg vond naar de F1-grid met McLaren, kwam dat na een seizoen aan de zijlijn na zijn titelwinst. Dat terwijl de kampioenen van 2022 en 2023 respectievelijk Felipe Drugovich en Theo Pourchaire geen F1-stoeltje kregen. "De nu 42-jarige Alonso rijdt in hun plaats", benadrukte Schumacher. "Niets tegen Alonso – maar het kan niet het doel van Formule 1 zijn om steeds oudere coureurs te hebben rijden."

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS