Frederic Vasseur na afloop: "We hadden eerlijk gezegd op een beter resultaat gehoopt, maar dit is een goed startpunt"
Uitgegeven door Peter Vader • 3 maart 2024 11:01
SAKHIR - Scuderia Ferrari opende het seizoen met de derde plaats voor Carlos Sainz en de vierde plaats voor Charles Leclerc in een Grand Prix van Bahrein, waarin het team het resultaat maximaliseerde op basis van de waarden die de eerste zaterdag van maart op het circuit waren te zien. Vergeleken met een jaar geleden zijn de kopzorgen aanzienlijk kleiner geworden en is de nieuwe SF-24 een goed uitgangspunt om aan te werken voor het team uit Maranello.

Ferrari teambaas Frederic Vasseur na afloop: -We hadden eerlijk gezegd op een beter resultaat gehoopt, maar dit is een goed startpunt-
Ferrari teambaas Frederic Vasseur na afloop van de race: "We hadden eerlijk gezegd op een beter resultaat gehoopt, maar een remprobleem remde Charles af. Alles bij elkaar genomen hebben we zoveel bereikt als we realistisch gezien konden. De start van Carlos was niet perfect, maar hij herstelde zich daarna uitstekend en vocht tot het einde van de race met Perez. We wisten dat we uiteindelijk op harde banden zouden rijden terwijl Checo op zachte banden zou rijden: ons doel was om druk op hem uit te oefenen en dat hebben we tot de laatste ronde gedaan, maar het was niet genoeg. De remproblemen van Charles bleven de hele Grand Prix aanhouden en hierdoor lekten zijn banden in de beginfase, waardoor we zijn eerste pitstop moesten vervroegen. We zullen de oorzaken van het probleem onderzoeken, waardoor we bij minder dan ideale temperaturen moesten werken. Het hele weekend hebben we goed gereden in de snelste ronde, terwijl we qua racetempo vooruitgang moeten boeken als we willen concurreren met Red Bull. Dat gezegd hebbende, beschouw ik deze race als een goed startpunt, aangezien onze vertraging in vergelijking met een jaar geleden aanzienlijk is verminderd. We zullen de SF-24 blijven ontwikkelen en ik heb er vertrouwen in dat we nog vaak voor de eerste plaats zullen strijden."

Ben jij al abonnee van ons RaceXpress Youtube-kanaal? En wil je nog meer genieten van heerlijke raceactie van de Formula 1 of auto- en motorsport of karting? Abonneer je dan ook op ons RaceXpress YouTube-kanaal!




