FRECA: Matteo De Palo wint Race 1 op de Red Bull Ring, Ean Eyckmans beste roookie!
Uitgegeven door HJ van Keulen • 7 september 2025 00:30
Een dominante zege voor de Italiaanse coureur Matteo De Palo met Trident op de Red Bull Ring in Spielberg. Vanaf pole position, die hij in de ochtendkwalificatie had veroverd, leidde De Palo op de Oostenrijkse F1-omloop van start tot finish om Race 1 van de zevende ronde van het Formula Regional European Championship by Alpine te winnen. Hij liet zijn rivalen geen kans en beheerde zelfs de herstart perfect na een Safety Car, veroorzaakt door een incident met de CL Motorsport-rookies Zhenrui Chi en Enea Frey, Giovanni Maschio (RPM Motorsport), Al Maosherji (G4 Racing) en Jack Beeton (Prema Racing). De twee CL Motorsport-rookies moesten opgeven, terwijl de andere betrokkenen konden doorrijden.

Dankzij dit resultaat, gecombineerd met het feit dat Freddie Slater (Prema Racing) buiten de punten eindigde in Race 1, heroverde De Palo de leiding in het kampioenschap. Hij staat nu op 195 punten, negen meer dan de Britse coureur die op 186 blijft steken. Wel moeten er nog technische controles worden uitgevoerd op de auto van Nikita Bedrin, die als tweede werd geklasseerd in Race 1. Hoewel deze procedure geen invloed heeft op de verandering aan de kop van het klassement, blijven zowel de uitslag van Race 1 als de algemene stand voorlopig tot de controles afgerond zijn.
Matteo De Palo: “Ons tempo was echt goed. Vanaf de eerste startrij was het vooral zaak om de positie vast te houden. De start ging heel goed, ik had een goede launch met weinig wielspin. Dat gebeurt hier makkelijk, omdat er niet veel rubber op de baan ligt. Ik bouwde een voorsprong op en daarna ging het erom mijn tempo te managen, wat sterk was, en uiteindelijk wonnen we met een mooie marge. We staan nu weer aan de leiding en dat is voor mij zeker een grote motivatie. Morgen moeten we proberen hetzelfde te doen, om een grotere kloof met de nummer twee in het kampioenschap te slaan.”
De strijd om P2
Achter De Palo woedde een felle strijd om de tweede plaats. Akshay Bohra (R-ace GP) startte vanaf de eerste rij met Pedro Clerot (Van Amersfoort Racing) direct daarachter. Beide waren in de beginfase kanshebbers voor het podium, maar de spannendste strijd kwam later tussen Nikita Bedrin (Saintéloc Racing) en Enzo Deligny (R-ace GP). Bedrin wist de positie te veroveren en hield stand ondanks de constante druk van Deligny. Bij de finish pakte Bedrin P2, een verbetering ten opzichte van zijn podiumplek in Imola, waar hij derde werd. Deligny moest genoegen nemen met P3, maar verstevigde wel zijn derde plaats in het kampioenschap.
Nikita Bedrin: “Ik had een vrij goede start en een hele sterke eerste ronde, waarin ik twee plaatsen won. Dat was geweldig. Na de Safety Car-herstart zag ik een kans en ging ervoor. Ik denk dat we alles uit de kwalificatie en de race hebben gehaald en vandaag het best mogelijke resultaat hebben behaald. Ik ben er echt blij mee. Aan het einde verdedigde ik goed en hield ik mijn P2. Beter had het niet gekund.”
Enzo Deligny: “Het was een goede race. Dit circuit is fijn omdat inhalen hier mogelijk is, het is meer open dan sommige andere. Mijn start was niet goed, ik zakte terug naar P5, maar daarna maakte ik twee mooie inhaalacties om weer naar P3 te komen. Het tempo was sterk. Ik probeerde Nikita nog te passeren, maar hij verdedigde goed. Uiteindelijk is een derde plaats alsnog een mooi resultaat.”

De top 10
Pedro Clerot reed een groot deel van de race in de strijd om het podium, maar zakte terug naar P5 achter Bohra voordat hij in de slotfase de vierde plek terugpakte. Akshay Bohra werd vijfde na stevige aanvallen van een treintje auto’s dat profiteerde van het sterke slipstreameffect op de Red Bull Ring.
Op de zesde plaats eindigde de Japanner Hiyu Yamakoshi (Van Amersfoort Racing), gevolgd door Rashid Al Dhaheri (Prema Racing). De Emirati Mercedes-junior vocht sterk binnen de top 10 en werd zevende. De achtste plaats ging naar Jin Nakamura (R-ace GP), die een verbluffende prestatie neerzette: vanaf de achterkant van de grid, omdat hij niet aan de kwalificatie had kunnen deelnemen, reed hij met twintig inhaalacties naar waardevolle punten.
Negende werd de Fransman Evan Giltaire (ART Grand Prix), terwijl het laatste punt naar de beste rookie van Race 1 ging: de Belg Ean Eyckmans (RPM).
Ean Eyckmans: “Het was een lange race. Inhalen is hier soms lastig door de vele vuile lucht. Al met al is dit een goede leerfase voor mij. Ik probeer zoveel mogelijk te leren voor morgen. Hopelijk kunnen we dan beter kwalificeren en vechten voor meer punten in de race.”

Wat volgt
Zondag 7 september staat de tweede racedag op het programma. De ochtend begint opnieuw met kwalificatie, ditmaal gaat Groep B als eerste de baan op, het omgekeerde van dag één. Daarna volgt de tweede en laatste race van het weekend. Kwalificatie 2 begint om 9:35 uur, gevolgd door Race 2 (30 minuten + 1 ronde) om 15:05 uur.
Ga naar de resultaten.
Ga naar de klassementen.




