Laatste nieuws
• Oliver Bleekemolen verovert kampioenschap NXT, Benjamin en Robin vice-kampioen: "Super weekend"• "Als ze denken dat ze misschien een nieuwe Max Verstappen in handen hebben, dan..."• Sodikart fabrieksrijder Cees Muys pakt eerste juniorenpodium en nu alle focus op Las Vegas: "Ik doe mee in twee klassen"• Teambaas geeft meer prijs over exit Esteban Ocon en Rafael Camara is gekozen voor de GP van São Paulo: "Nooit lichtvaardig"• Karttalent Matiaz Vereeken met clean sweep kampioen in Genk: Belgisch kampioen bij de Junioren in UKS!• Zonta van den Goorbergh en Momoven Idrofoglia RW Racing Team geven alles, maar: "We hebben veel voor onze kiezen gekregen"• De Grand Prix van Brazilië op Interlagos: een circuit vol Formule 1-historie en uitdagingen• Oliver Bleekemolen verovert kampioenschap NXT, Benjamin en Robin vice-kampioen: "Super weekend"• "Als ze denken dat ze misschien een nieuwe Max Verstappen in handen hebben, dan..."• Sodikart fabrieksrijder Cees Muys pakt eerste juniorenpodium en nu alle focus op Las Vegas: "Ik doe mee in twee klassen"• Teambaas geeft meer prijs over exit Esteban Ocon en Rafael Camara is gekozen voor de GP van São Paulo: "Nooit lichtvaardig"• Karttalent Matiaz Vereeken met clean sweep kampioen in Genk: Belgisch kampioen bij de Junioren in UKS!• Zonta van den Goorbergh en Momoven Idrofoglia RW Racing Team geven alles, maar: "We hebben veel voor onze kiezen gekregen"• De Grand Prix van Brazilië op Interlagos: een circuit vol Formule 1-historie en uitdagingen
Autosport Internationaal Singleseaters • Formule 3 Euroseries

OFFICIEEL: Van Amersfoort Racing stapt over op Mercedes-motoren

Door Bas Kaligis16 december 2015 · 10:52 uur1 min lezen
OFFICIEEL: Van Amersfoort Racing stapt over op Mercedes-motoren

Van Amersfoort Racing gaat voor het 2016 FIA Formula 3 European Championship motoren van Mercedes-Benz gebruiken. De afgelopen jaren reed Van Amersfoort met Volkswagen-motoren in het ATS F3 kampioenschap en de FIA Formule 3. Met de krachtbronnen van VW werden door het team van Frits van Amersfoort grote successen geboekt in het ATS F3 en Max Verstappen zorgde in 2014 in het FIA F3 voor klinkende resultaten en overwinningen. Inmiddels is dat verleden tijd, want met ingang van heden rijdt het team van Frits van Amersfoort met Mercedes-motoren. “In de aanloop naar het komende seizoen hebben we met grote zorg en strategie diverse mogelijkheden bestudeerd”, liet Frits van Amersfoort optekenen.

Zijn team werkte hard om nu in Valencia aan de start te staan met Mercedes power-units. “Uiteindelijk hebben we besloten om met Mercedes-Benz krachtbronnen te racen en we kijken uit naar een goede samenwerking met Mercedes en hun motorsportafdeling HWA voor de toekomst.”

“Ik wil van deze kans ook gebruik maken om Volkswagen en motortuner Spiess te bedanken voor de geweldige tijden en successen die we samen over de afgelopen jaren hebben behaald."

Op twitter meldt Van Amersfoort Racing in twee tweets de overstap van het ene Duitse merk naar het andere. Zo neemt het F3-team waardig afscheid van Volkswagen: “Dank aan Volkswagen en Spiess voor de acht jaar ondersteuning en succes. Twee titels en 57 overwinningen. Het was een genot!” Waarna zij Mercedes verwelkomt met: “En een warm welkom aan Mercedes. Vanaf nu gebruikt Van Amersfoort Racing Mercedes motoren in het FIA Europees Formule 3 Kampioenschap.”

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over Autosport→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×