Formule 1

Valtteri Bottas kreeg een 'joker' in baan afsnijden met Verstappen: "Een aantal gevallen, Max was er één van..."

Door Wim Boekel27 november 2018 · 11:36 uur2 min lezen
Valtteri Bottas ontliep een straf toen hij achtervolgd werd door Max Verstappen. Menig fan heeft zich waarschijnlijk voor de TV verbaasd, omdat Esteban Ocon voor het afsnijden eerder wel een straf van vijf seconden kreeg. De Red Bull-coureur klaagde over de boardradio over het gedrag van zijn Finse rivaal. Volgens racedirecteur Charlie Whiting kreeg de Mercedes-coureur een ‘joker’.



“Zoals je weet, in Monza hadden we ook een aantal gevallen waarvan Max er één van was, sneed hij de chicane af en bleef voor hem bij de eerste chicane en gaven we hem een waarschuwing”, zei Whiting. “Ze krijgen die kans maar één keer. Als hij het een tweede keer had gedaan was het gerapporteerd aan de stewards. Dus dat is exact wat we deden met Valtteri en Max.” Het feit dat Verstappen achter Bottas zat en op dat moment geen poging deed om hem te passeren was onderdeel van het besluit.

“Max zat niet bijna naast hem maar achter hem. Valtteri blokkeerde en ging rechtdoor”, legde de Brit uit. “Als Bottas het weer had gedaan, hadden we gezegd dat hij feitelijk alleen voor bleef door van de baan te gaan. Het is duidelijk nog steeds een voordeel als je voor blijft, anders had hij misschien een plek verloren. Maar onder deze omstandigheden hebben we tegen de teams gezegd - en dat weten ze allemaal - dat we ze normaal gesproken eentje een soort van gratis geven, als je het zo wilt noemen.” Esteban Ocon kreeg wel een straf van vijf seconden toen hij bij het passeren van Stoffel Vandoorne van de baan ging. Volgens Whiting was dit, omdat hij zijn positie niet teruggegeven had aan Gasly.

“Esteban werd gevraagd om de plek terug te geven, maar tegen de tijd dat we het bericht bij hem hadden, had hij al een andere auto gepasseerd”, zei de raceleider. “Het was duidelijk dat we hem niet twee posities konden laten terugzakken, dus werd het aan de stewards gegeven.” Zij gaven de Force India-coureur vijf seconden straf. Whiting geeft aan dat coureurs alleen geadviseerd kunnen worden om hun positie terug te geven.

“Racecontrol kan geen opdracht geven om iemand een positie terug te laten geven”, zei de Brit. “We kunnen hen adviseren, ze vertellen wat wij denken dat dat het slimste is. Als hij dat niet doet, rapporteren wij het aan de stewards. Eerder in de race werd Carlos Sainz gevraagd om zijn positie terug te geven aan Marcus Ericsson. We vroegen Esteban om hem terug te geven, maar tegen de tijd dat het team het nieuws kreeg, we zijn verplicht om het vooraf ook aan het andere team te vertellen, had Vandoorne een plek verloren. Dus moest het naar de stewards.”
W
Wim Boekel
RaceXpress editorial
Meer over F1
Comments (0)

Wees de eerste die reageert.

×