Formule 1

Steun uit onverwachte hoek voor Max Verstappen: "Hij gaat de Formule 1 jaren domineren"

Door Wim Boekel24 november 2018 · 20:08 uur4 min lezen
Max Verstappen kende een aanvaring in het parc fermé na afloop van de Grand Prix van Brazilië. De coureur haalde verhaal bij Esteban Ocon die hem eerder in de wedstrijd in leidende positie van de baan had getikt. Het leverde de Nederlander een taakstraf op. Waar de Red Bull-coureur zo nu en dan in de Formule 1-paddock op kritiek kan rekenen, is zijn voormalig rivaal uit de Formule 3 Tom Blomqvist slechts vol lof over de Nederlander.



“Er was frictie tussen hen vanaf dag 1 in de F3, dat terugging tot het karten”, herinnert de 24-jarige zich tegenover de Evening Standard. “Ze hadden wat aanvaringen in de F3 en dat is nu overgebracht naar de F1.” Wat betreft het incident in het parc fermé is de Brit duidelijk: “Esteban kennende wond hij Max op”.

Toch was het Verstappen die twee dagen taakstraf kreeg voor het incident. “Je kent de eigenaren van de F1, zij proberen nieuw publiek aan te trekken, ze houden er net zoveel van als de fans”, zei Blomqvist over het incident. “Persoonlijk denk ik dat wat we zagen goed voor de sport is. We zien dat gewoon niet meer. Te vaak worden die jongens afgesloten van de wereld, maar de fans willen dit zien, de menselijke kant, de emotie. Max verloor een race, de emoties liepen hoog op en de meeste mensen zouden het van zich afvegen of er mee dealen achter gesloten deuren. Maar dat is saai.”

Het gedrag van Verstappen is volgens de Brit niet altijd wat het moet zijn op de baan. Hij haalt een moment aan dat de Red Bull-coureur net 16 was. “Ik passeerde hem toen we zij-aan-zij naar de tweede bocht in Hockenheim gingen. In mijn gedachten remde hij niet later dan ik. Ik remde behoorlijk laat, maar hij was zelfs later en hij veegde de jongens voor ons er vanaf. Zijn race was over, maar hij had mijn aandacht. Het leek erop dat hij liever crashte dan ingehaald werd. Dit was een van zijn races net na de karts, zelfs toen was die jongen van een andere planeet.”

Toen de Nederlander naar de F3 kwam, was de grid al gewaarschuwd over de reputatie van Verstappen in de karts en zijn jonge talent. De Limburger ging naar het relatief kleine Van Amersfoort Racing, maar won al in zijn tweede weekend en pakte ook zes overwinningen op rij in het midden van het seizoen. “Max blonk uit door het feit dat hij uit de karts kwam”, zegt Blomqvist. “Hij was in de kwalificatie direct op snelheid, maar in de races kwam hij echt bovendrijven.”

Wat betreft de kracht van Verstappen denkt zijn voormalig rivaal dat dat hetzelfde was in de karts, F3, maar nu ook in de F1. “Hij heeft zoveel vertrouwen in zichzelf”, zegt de Brit. “Hij weet in zijn hoofd dat hij niet alleen de beste coureur op de grid is, maar ook verreweg de beste is. Ik weet zeker dat hij nu al denkt dat hij beter dan Lewis Hamilton is. En voor mij is hij de volgende wereldkampioen na Lewis. Die jongen gaat de sport domineren op een manier dat Lewis en Sebastian Vettel dat hebben gedaan. Ik heb nog nooit iemand zien doen, dan wat hij deed toen hij in de F3 kwam. Hij is echt een once-in-a-lifetime talent.”

Verstappen kende acht uitvallen in zijn F3-seizoen. Een aantal door gebrek aan betrouwbaarheid, een aantal ook door crashes. In zijn beginjaren in de F1 beschuldigde rivalen hem ervan dat hij te veel ongelukken dreigde te maken en een gevaar voor de rest van het veld was. Volgens Blomqvist zijn die vroege fouten juist zijn kracht geworden. “Mensen weten nu dat hij er gewoon voor gaat”, voegt de coureur er aan toe. “Zelfs in de F3 wist je dat als hij achter je zat, hij altijd een poging ging doen. Dat zit in zijn natuur. En dat is hetzelfde in de F1. Dat gaat bij mensen in het hoofd zitten. In de motorsport zit er een dunne lijn tussen lef en domheid. Max is zeker niet dom. Voor mij is hij een zucht frisse lucht. Buiten de baan is hij een behoorlijk wild karakter en dat komt terug in zijn rijstijl. Hij moest dat wat beteugelen, maar Red Bull was er behoorlijk goed in om hem los te laten en zijn ding te laten doen. Hij heeft gewoon zoveel talent en hij heeft een houding die tegen elke prijs wil winnen. Dat maakt hem speciaal en de F1 moet zich gelukkig prijzen dat ze hem hebben.”
W
Wim Boekel
RaceXpress editorial
Meer over F1
Comments (0)

Wees de eerste die reageert.

×