Formule 1

Ross Brawn verklaart onvoorspelbaarheid: “Relatief eenvoudige technologieën”

Door Casper Bekking14 juni 2012 · 17:09 uur1 min lezen
Ross Brawn heeft een verklaring voor de onvoorspelbaarheid in de Formule 1: het gelijk blijven van de reglementen en de lastig te begrijpen Pirellibanden. Het F1-circus heeft dit jaar in zeven Grands Prix evenzoveel winnaars gezien met nog diverse kanshebbers om de achtste winnaar te worden. Mercedes AMG-teambaas Ross Brawn geeft zijn visie over de verrassende en wisselende prestaties van diverse teams.


“De regels zijn vrij stabiel gebleven”, gaf Brawn tegenover Sky Sports aan als verklaring voor de onvoorspelbaarheid. “We hadden vorig jaar de uitlaat en hoewel er dit jaar vergelijkbare versies zijn, zijn die niet zo krachtig. Ik denk dat we vorig jaar veel geleerd hebben over de invloed die de uitlaten op de aerodynamica hadden. Die systemen hebben we dit jaar niet meer dus de teams zijn teruggegaan naar relatief eenvoudige technologieën.”

“Doordat de regels gelijk zijn gebleven is het onvermijdelijk dat de topteams af beginnen te vlakken en de teams uit het middenveld hen bijhalen. Dat is een feit. Ook de banden leveren een belangrijke bijdrage. Er zitten zoveel nuances in de banden waardoor het werkzaam maken van het rubber andere sterke punten van een team vereist en ik denk dat teams als Williams en Sauber op dat vlak goed werk geleverd hebben.”
C
Casper Bekking
RaceXpress editorial
Meer over F1
Comments (0)

Wees de eerste die reageert.

×