"Kosten al in 2010 terug naar maximaal 50 miljoen euro"
De kostenbesparingen in de F1 zijn al in volle gang als we Racecar Engineering mogen geloven. De website meldde vandaag dat de teams in 2010 niet meer dan 50 miljoen euro mogen spenderen en maximaal 250 werknemers in dienst mogen hebben. In 2011 moet dit verder teruggebracht worden naar 30 miljoen euro en 180 man personeel.
De teams zullen alles moeten betalen van de 50 miljoen euro, behalve salarissen, marketingzaken en de productie en andere kosten van motoren. Hiervoor is gekozen, omdat kleine teams die motoren afnemen van fabrieksteams anders een oneerlijk voordeel zouden verkrijgen.
De bron van de site verwees naar uitspraken van Peter Sauber, die liet weten het aantal werknemers van BMW Sauber te hebben teruggebracht naar 250. "Dat is niet alleen bij Sauber zo, iedereen moet het personeelsbestand verkleinen", aldus de anonieme bron.
De teams zullen alles moeten betalen van de 50 miljoen euro, behalve salarissen, marketingzaken en de productie en andere kosten van motoren. Hiervoor is gekozen, omdat kleine teams die motoren afnemen van fabrieksteams anders een oneerlijk voordeel zouden verkrijgen.
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
J
Jordy Stuivenberg
Redactie RaceXpress
Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.
Meer uit F1

Charles Leclerc: data geeft met deze auto's geen eenduidige antwoorden meer

De volledig vernieuwde RaceXpress is live

Teambaas Max Verstappen duidelijk over progressie van Red Bull: “Niet tevreden totdat we op eigen kracht races kunnen winnen”

Netflix F1-ster zet de deur op een kier voor terugkeer in de Formule 1, maar één rol wil hij echt niet
Meer nieuws
17-08

