Keert GP van Frankrijk in 2011 weer terug op de kalender?
De kans dat de Grand Prix van Frankrijk terugkeert op de F1-kalender is weer wat groter geworden nu afgelopen donderdag plannen onthuld zijn voor een nieuw circuit. Na maanden van discussie om een geschikte locatie te vinden is bekendgemaakt dat een nieuwe baan gebouwd wordt in Flins-Les Mureaux, ten noordoosten van Parijs. Het circuit kreeg de voorkeur boven vier andere opties.
Het circuit krijgt een totale lengte van 4,5 kilometer, waarvan het rechte stuk een kilometer bedraagt. De geschatte kosten bedragen 112 miljoen euro. Dit was de goedkoopste optie van de vijf mogelijkheden. De Franse architect Jean-Michel Wilmotte gaat samenwerken met het Britse Apex Circuit Design op het project te ontwikkelen. Naar verwachting is het circuit klaar voor aanvang van het seizoen 2011, hoewel de definitieve beslissing over de race in handen ligt van Bernie Ecclestone.
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
C
Casper Bekking
Redactie RaceXpress
Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.
Meer uit F1

Charles Leclerc: data geeft met deze auto's geen eenduidige antwoorden meer

De volledig vernieuwde RaceXpress is live

Teambaas Max Verstappen duidelijk over progressie van Red Bull: “Niet tevreden totdat we op eigen kracht races kunnen winnen”

Netflix F1-ster zet de deur op een kier voor terugkeer in de Formule 1, maar één rol wil hij echt niet
Meer nieuws
17-08

