Fernando Alonso opgelucht na P3 in sprintkwalificatie: "Circuit werd steeds van minder"

Fernando Alonso dacht heel eventjes dat hij zijn eerste pole position sinds Hockenheim 2012 zou kunnen bemachtigen. Het zou dan weliswaar gaan om de sprintpole, maar toch. Helaas voor de Spanjaard waren Lando Norris en Lewis Hamilton de Spanjaard toch de snel af. Alonso start de sprintrace op het Shanghai International Circuit vanaf de derde positie. Onder spekgladde omstandigheden stuurde de 42-jarige man uit Oviedo zijn AMR24 naar een knappe tweede startrij. Alonso ziet P3 als een goed uitgangspunt voor de sprintrace.
"Het was best stressvol", begint de 32-voudig Grand Prix-winnaar na afloop van de bloedstollende kwalificatie in Shanghai in gesprek met Sky Sport: "In het droogwaren we niet heel competitief. In Q3 regende het en waren de omstandigheden eigenlijk met elk rondje anders. De banden deden het met elke ronde iets beter, maar het circuit werd steeds wat minder goed."
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
F
Frank Korsel
RaceXpress editorial
Comments (0)
Wees de eerste die reageert.
More from F1

Charles Leclerc: data geeft met deze auto's geen eenduidige antwoorden meer

De volledig vernieuwde RaceXpress is live

Teambaas Max Verstappen duidelijk over progressie van Red Bull: “Niet tevreden totdat we op eigen kracht races kunnen winnen”

Netflix F1-ster zet de deur op een kier voor terugkeer in de Formule 1, maar één rol wil hij echt niet
More news
17-08

