Formule 1

De hekkensluiter van de F1 hoopt op een goede GP van Zandvoort

Door Johan van de Kerkhof23 augustus 2026 · 11:30 uur2 min lezen
De hekkensluiter van de F1 hoopt op een goede GP van Zandvoort
Het Cadillac Formula 1® Team kende een drukke zaterdag tijdens het Nederlandse Grand Prix-weekend. Na de Sprint Race volgde direct de kwalificatie voor de Grand Prix van zondag. In de Sprint kwam Valtteri Bottas als 19e over de finish, terwijl Sergio Pérez 21e werd. De race leverde Cadillac waardevolle data op voor de 72-ronden tellende Grand Prix. In de kwalificatie verbeterde Cadillac qua onderlinge snelheid, maar beide auto's bleven steken in Q1. Bottas werd P21, Pérez P22.



Sergio Pérez meldde dat Cadillac in de ochtend met een hydraulisch probleem kampte. Het team wist de auto op tijd klaar te krijgen voor de Sprint. Hij zag bovendien een verschil tussen de competitiviteit in de Sprint en tijdens de kwalificatie: “Het is jammer dat we wat competitiviteit hebben verloren ten opzichte van vanochtend door de veranderingen die we hebben aangebracht, terwijl we toen veel uit de auto konden halen.”

Toch geeft de snelheid die Cadillac eerder op de dag liet zien hem vertrouwen voor zondag. Ook sprak Pérez zijn vertrouwen uit in de nieuwe teambaas Marcin Budkowski, die volgens hem veel ervaring en sterk leiderschap meebrengt.

Valtteri Bottas hoopte in de Sprint de strijd met Aston Martin aan te kunnen gaan, maar zag dat team een duidelijk voordeel had. Voor de Grand Prix richt Cadillac zich daarom op het langere racetempo: “We zullen zondag zien waar we staan qua race pace over een langere afstand. Hopelijk kunnen we Aston Martin en misschien zelfs Williams uitdagen.”

Hoewel P21 in de kwalificatie teleurstellend is, benadrukte Bottas dat de verschillen klein zijn en dat Cadillac stap voor stap verder moet ontwikkelen.

Volgens Marc Hynes — Chief Racing Officer verliep de zaterdag technisch gezien een stuk beter. Cadillac kon verschillende afstellingen en strategieën tussen de twee auto's vergelijken en daarmee belangrijke informatie verzamelen. Belangrijk is dat de problemen van eerder in het weekend zijn opgelost en het team de sessies zonder nieuwe grote problemen kon afwerken. Hynes ziet bovendien een mogelijke kans voor zondag. De omstandigheden op Zandvoort zijn veranderlijk, waardoor weers- en gripverschillen de verhoudingen kunnen beïnvloeden.
J
Johan van de Kerkhof
Redacción RaceXpress
Meer over F1
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

×