Sterke inhaalrace Laurens van Hoepen: "Over het geheel goed tempo"

De Feature Race, waarmee de tiende ronde van het FIA Formula 2 Championship-seizoen op het historische Autodromo Nazionale di Monza werd afgesloten, leverde Trident Motorsport voor eigen publiek een positieve prestatie op. John Bennett finishte als vierde na een solide en zwaarbevochten race, terwijl de Nederlander Laurens van Hoepen na een sterke inhaalrace als twaalfde over de finish kwam.
Bennett startte vanaf de tiende plaats op de grid en begon de race op SuperSoft-banden. Ook Van Hoepen, die vanaf de vijftiende positie vertrok, koos voor dezelfde strategie, met als doel optimaal gebruik te maken van de prestaties van de zachtere compound in de openingsfase.
Toen de lichten uitgingen, maakte Bennett een uitstekende start. Hij won direct een positie en schoof op naar de negende plaats. Ook Van Hoepen kwam goed weg en wist meteen twee plaatsen te winnen, waardoor hij als dertiende de eerste ronde inging.
In de daaropvolgende ronden hield Bennett een constant tempo op de negende plaats, terwijl Van Hoepen net buiten de top tien bleef rondrijden. Vanaf de tweede ronde bezette de Nederlander de twaalfde positie. Die situatie bleef ongewijzigd tot de pitstopfase werd geopend.
In de zevende ronde, toen de eerste pitstops werden gemaakt, schoof Bennett tijdelijk op naar de achtste plaats, terwijl Van Hoepen nog een positie won en elfde werd. Bennett maakte aan het einde van ronde acht zijn pitstop, waarna Van Hoepen een ronde later volgde. Beide coureurs stapten over op Soft-banden, waarmee ze voldeden aan de verplichte pitstop.
Dankzij de strategie van Trident Motorsport konden beide coureurs het tweede deel van de race afwerken op verser rubber, in afwachting van het moment waarop de posities zich zouden stabiliseren nadat alle concurrenten hun pitstop hadden gemaakt.
Op ronde twaalf moest de wedstrijdleiding de race echter neutraliseren met de Safety Car. Die was nodig om een auto te bergen die vast was komen te staan in het grind van de uitloopzone bij de Parabolica. Door de neutralisatie schoof het veld weer dicht bij elkaar en kregen de coureurs de gelegenheid hun strategieën verder uit te voeren.
Na de pitstops bevond Bennett zich op de vijfde plaats, terwijl Van Hoepen vijftiende lag. Bij de herstart in ronde zeventien verdedigde de 22-jarige Brit zijn vijfde positie overtuigend door de eerste chicane. Tegelijkertijd probeerde hij te profiteren van het duel voor hem om verder terrein te winnen. Van Hoepen begon ondertussen aan een geleidelijke opmars. De Nederlander sloot aan bij de groep voor hem en maakte optimaal gebruik van de mogelijkheden om in te halen.
In ronde 21 zette de 21-jarige Nederlander een belangrijke inhaalactie in en klom hij naar de dertiende plaats. Bennett bleef vijfde, maar maakte in ronde 24 opnieuw een stap vooruit door de vierde positie over te nemen.
De Brit kreeg vervolgens zijn handen vol aan het verdedigen van die positie. In de slotronden moest Bennett de aanvallen van achteren afslaan, maar dankzij een uiterst solide optreden wist hij zijn vierde plaats tot aan de finish vast te houden. De Britse coureur verlaat Monza daarmee met twintig waardevolle punten.
Van Hoepen bleef ondertussen strijden in het middenveld. In ronde 29 reed hij op de dertiende plaats, maar op de laatste ronde profiteerde hij van een tijdstraf voor een concurrent. Daardoor schoof de Nederlander uiteindelijk op naar de twaalfde plaats, waarop hij de Feature Race finishte.
Het FIA Formula 2 Championship komt volgend weekend alweer in actie voor de elfde ronde van het seizoen. Het kampioenschap reist af naar Spanje voor een wedstrijd op de Madring, het nieuwe stratencircuit van Madrid. Trident Motorsport zal daar proberen de sterke reeks voort te zetten.
Trident teambaas Giacomo Ricci: “We hebben onze thuisronde afgesloten met een positieve prestatie, met als hoogtepunt de vierde plaats van John Bennett. Hij reed een solide race, ging goed om met de verschillende fases van de wedstrijd en verdedigde zijn positie in de slotfase met grote vastberadenheid. Laurens Van Hoepen reed eveneens een sterke inhaalrace en wist in de tweede helft van de wedstrijd meerdere plaatsen goed te maken. Over het geheel genomen hadden we een goed tempo en hebben we belangrijke informatie verzameld, die we zullen analyseren in aanloop naar de volgende ronde op de Madring. Het wordt voor iedereen een nieuw circuit en we zullen klaar moeten zijn om het maximale uit iedere sessie van het weekend te halen.”
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Madrid. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Joshua Dürksen wint Formule 2-sprintrace op Monza, Bennett en Goethe mee naar het podium + UITSLAG

Nieuw boek MP Motorsport: A Unique Racing Family, 30 Years of MP Motorsport

Trident-baas over sterke race Van Hoepen: "Laurens liet vanaf de start een sterk tempo zien en deed lange tijd mee om het podium"




