Giedo blij met eerste GP2-zege: "Ik liet me niet gek maken"

HUNGARORING - Het eerste GP2-seizoen voor Giedo van der Garde begon met vijf punten in Spanje, maar daarna lukte het de Nederlander niet om met de aanwezige racesnelheid goede zaken te doen in het kampioenschap. Het raceweekend op de Hungaroring in Hongarije lijkt de ommekeer te zijn. Van der Garde pakte de zevende plaats in de hoofdrace en op zondag voor het oog van de F1-teambazen zijn eerste zege.
"Dit is een boost voor het hele team", zei Van der Garde tegenover de aanwezige Bridgestone e-reporter finalist Tim Biesbrouck. "Mijn start was beter dan die van Davide Rigon en ik koos de binnenkant. De start was belangrijk omdat inhalen hier moeilijk is en van daaruit maakte ik geen fouten en won ik de race."
Maar erg gemakkelijk ging het niet af met Luca Filippi die de gehele race aandrong. "Maar ik liet me niet gek maken. Toen mijn achterbanden aan het einde van de wedstrijd sleten was Luca misschien iets sneller, maar ik hield mijn positie."
"Het voelt heel fijn dat het gelukt is en voor heel het team is dit positief. Nu moeten we blijven werken en vooral beter worden tijdens de kwalificatie. Dat is ons doel, maar het gaat wel goedkomen", aldus Van der Garde.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Kuala Lumpur. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Moeizame dag PREMA in Bakoe: Punten voor Sebastian Montoya, maar dubbele uitvalbeurt

Rafael Camara grijpt overwinning in chaotische tweede F2-Feature Race in Bakoe + UITSLAG

F2-race stilgelegd na grote crash met zeven auto's: Dunne wint chaotische race, Tsolov geeft alles uit handen + UITSLAG




