DTM

FOTO'S - Spannende finale: Aitken pakt DTM-overwinning, Rast op P2 na fotofinish; Vermeulen verdiende P7 + UITSLAG

Uitgegeven door Peter Vader • 25 mei 2025 20:00

LAUSITZRING - Jack Aitken bleef kalm en wachtte geduldig tot het einde van de race naderde voordat hij zijn slag sloeg: in de voorlaatste ronde gleed de Brit met zijn Ferrari langs BMW-coureur René Rast en behaalde zo een last-minute overwinning in de tumultueuze DTM-race van zondag op de Dekra Lausitzring. "Wat een race! Ik kwam steeds dichterbij René Rast tijdens die laatste ronden en ik kon echt druk zetten. Maar ik had niet verwacht dat ik hem zo vlak voor het einde van de race nog zou kunnen inhalen. We willen dit seizoen strijden om de titel, dus we moeten regelmatig topresultaten behalen", legde de opgetogen 29-jarige uit. Rast behaalde de tweede plaats in een fotofinish van de vierde DTM-race van het seizoen – hij kwam slechts 0,045 seconde voor Jules Gounon (F) in de Mercedes-AMG over de finish.

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 1Jack Aitken viert zijn DTM-overwinning op de Lausitzring

De race van zondag op de Lausitzring was vanaf het begin een sensatie voor het publiek, met veel spannende wiel-aan-wiel duels en talloze inhaalmanoeuvres. Terwijl polesetter Aitken en BMW-coureur Marco Wittmann hun leidende posities wisten te behouden, werkte Rast zich op van de achtste naar de derde plaats. Hij werd gevolgd door Maro Engel (Monaco) in de Mercedes-AMG GT3 en de goed in zijn vel zittende Thierry Vermeulen (NL) in de tweede Ferrari van Emil Frey Racing, respectievelijk op de vierde en vijfde plaats.

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 2

Aitken en Rast wisten hun voorsprong uit te breiden tot ongeveer acht seconden, waarbij Wittmann terugviel door remproblemen. Rast genoot van de strategische voorsprong en nam na de eerste van twee verplichte pitstops de leiding over. Hij leek met een solide voorsprong van vier seconden op weg naar de overwinning, met een solide voorsprong na de tweede pitstop. Aitken gaf echter niet op en verkleinde de achterstand naarmate het einde van de race naderde. In de voorlaatste ronde voerde hij een spectaculaire inhaalmanoeuvre uit om de leiding over te nemen van Rast, waarmee hij zijn vijfde overwinning in de DTM na 42 ronden behaalde. Rast werd gevolgd door Gounon, die steeds sneller zijn ronden aflegde naarmate de race vorderde. Jordan Pepper (ZA) werd vierde in de Lamborghini Huracán GT3 Evo2 en Maro Engel eindigde als vijfde.

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 3Thierry Vermeulen finishte verdiend als zevende in zijn Ferrari en was de laatste die werd voorbijgestoken door Mirko Bortolotti

Regerend kampioen Mirko Bortolotti (I) presteerde uitstekend in de Lamborghini van Abt Sportsline en zette een geweldige achtervolging neer, waarmee hij van de twintigste naar de zesde plaats opklom. Thierry Vermeulen finishte als zevende in zijn Ferrari en was de laatste die werd voorbijgestoken door Mirko Bortolotti. Vermeulen leek stand te houden maar moest in de eindfase van de race toch zijn meerdere erkennen in de DTM-kampioen van 2024. Wittmann overwon zijn technische problemen en kwam als achtste over de finish. Kampioenschapsleider Lucas Auer (A) eindigde als negende in de Mercedes-AMG GT3 en verdedigde daarmee zijn voorsprong in het algemeen klassement, vóór Gounon. Voormalig Formule 1-coureur Timo Glock eindigde als tiende, waarmee hij met zijn McLaren 720S GT3 Evo voor het eerst dit seizoen in de punten eindigde.

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 4René Rast: "Natuurlijk is het vervelend om de overwinning twee ronden voor de finish te verliezen"

René Rast: "Natuurlijk is het vervelend om de overwinning twee ronden voor de finish te verliezen. Maar ik had aan het einde nauwelijks grip en kon niet zo goed uit de bochten accelereren. Toch is een tweede plaats nog steeds een goed resultaat, aangezien ik als achtste ben gestart. Met de derde plaats op zaterdag was het over het algemeen een succesvol weekend."

Jules Gounon: "Dat was echt een waanzinnige race met zoveel gevechten, fantastisch voor de toeschouwers. Helaas had ik bij de start niet de snelheid en ik had gedacht dat een podiumplaats onmogelijk was. Na de eerste pitstop ging het veel beter en uiteindelijk was ik nog maar een paar centimeter verwijderd van de tweede plaats."

Uitslag, 4e DTM-race van 2025 op de Dekra Lausitzring:
1. Jack Aitken (GB/Emil Frey Racing)
2. René Rast (D/Schubert Motorsport), +1,680 seconden
3. Jules Gounon (F/Mercedes-AMG Team Mann-Filter), +1,725 seconden
4. Jordan Pepper (ZA/TGI Team Lamborghini by GRT), +3,638 seconden
5. Maro Engel (D/Mercedes-AMG Team Winward Racing), +7,308 seconden

Klik hier voor de uitslag van de vierde DTM-race in 2025 op zondag 25 mei op d Dekra Lausitzring

Belangrijkste feiten, Dekra Lausitzring, race 4 van 16:
Baanlengte: 3,478 kilometer
Weer: 17 graden, bewolkt
Poleposition: Jack Aitken (Emil Frey Racing, Ferrari 296 GT3 #14), 1:19,837 minuten
Winnaar: Jack Aitken (Emil Frey Racing, Ferrari 296 GT3 #14)
Snelste raceronde: René Rast (Schubert Motorsport, BMW M4 GT3 #33), 1:21,393 minuten

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 22Met de Ferrari 296 GT3 van Emil Frey Racing behaalde Jack Aitken op de Lausitzring zijn tactisch perfecte vijfde DTM-overwinning

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 5René Rast behaalde de tweede plaats in een fotofinish van de vierde DTM-race van het seizoen – hij kwam slechts 0,045 seconde voor Jules Gounon (F) in de Mercedes-AMG over de finish (Foto boven en onder)

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 6

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 7P3 voor Jules Gounon (F/Mercedes-AMG Team Mann-Filter)

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 8P4 voor Jordan Pepper (ZA/TGI Team Lamborghini by GRT)

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 9P5 voor Maro Engel (D/Mercedes-AMG Team Winward Racing)

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 10Regerend DTM-kampioen Mirko Bortolotti (I), op de foto geflankeerd door Abt-teamgenoot Nicki Thiim, presteerde uitstekend in de #1-Lamborghini van Abt Sportsline en zette een geweldige achtervolging neer, waarmee hij van de twintigste naar de zesde plaats opklom

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 11P8 voor Marco Wittmann in de BMW M4 GT3 Evo van Schubert Motorsport

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 12Voormalig Formule 1-coureur Timo Glock eindigde als tiende, waarmee hij met zijn McLaren 720S GT3 Evo voor het eerst dit seizoen in de punten eindigde

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 13

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 14Morris Schuring deed het op zondag een stuk beter dan op zaterdag en pakte een elfde plaats

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 15 Nr92 Morris Schuring NLD Porsche_911_GT3_R_Manthey_Junior_TeamTevreden gezichten bij de crew van Nr92 van Morris Schuring (NLD) die op zondag op de elfde plaats eindigde met zijn Porsche 911 GT3 R van het Manthey Junior Team

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 16Met zijn twaalfde plaats bewees Ricardo Feller dat de Audi R8 LMS GT3 Evo2 nog steeds de strijd aankan met de concurrentie, ondanks dat het GT3-project is gestopt door Audi ten faveure van zijn Formule 1-project

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 17De nieuwe Ford Mustang van #36 Arjun Maini is een imponerende verschijning op de DTM-grid

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 18Het is nog een beetje wennen in de DTM, maar P20 voor Nicolas Baert in de Aston Martin van het Belgische Comtoyou Racing is hoopgevend voor de toekomst

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 19

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 20De toeschouwers kregen waar voor hun geld tijdens het DTM-weekend op de Lausitzring met twee races die mega spannend waren

DTM Dekra Lausitzring 2025 Foto 21 Mirko Bortolotti




Thierry Vermeulen, zoon van Max Verstappen's zaakwaarnemer Raymond Vermeulen, kwam in 2024 uit in de DTM en de GT World Challenge Europe, en reed bij de laatste ronde van het Nederlands kampioenschap van Chrono Karting mee in de DD2 klasse. Uitkomend voor het team van Stan Pex liet Vermeulen op Karting Genk zijn snelheid zien en reed hij in de finale de snelste rondetijd. Dit jaar komt Thierry Vermeulen opnieuw uit voor het team van Verstappen.com en krijgt hij in de DTM (Ferrari 296 GT3) zowel als in de GT World Challenge Europe (Aston Martin Vantage GT3) de volledige steun van Jos Verstappen en Max Verstappen. RaceXpress sprak met Vermeulen over karting, DTM en de ondersteuning van de viervoudig wereldkampioen Formule 1. Bekijk onderstaande video van ruim 3 minuten, aangeboden door RaceXpress:



Verstappen.com Racing testte eind maart twee dagen op Circuit Zandvoort. Thierry Vermeulen en Chris Lulham reden in de Ferrari 296 GT3 van Emil Frey Racing waarmee ze uitkomen in het GTWCE Sprint-kampioenschap. Vermeulen is ook actief in de DTM en samen rijden ze nog het GTWC Endurance kampioenschap in een Aston Martin Vantage GT3 Evo. Kijk ruim 2 minuten naar onderstaande video over Thierry Vermeulen op Circuit Zandvoort, aangeboden door RaceXpress:



DTM logo
Foto’s: media.adac-motorsport.de


Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS