Nieuws

BMW zet de toon tijdens officiële ADAC GT Masters-test op de Red Bull Ring

Door Johan van de Kerkhof16 april 2026 · 11:31 uur3 min lezen
BMW zet de toon tijdens officiële ADAC GT Masters-test op de Red Bull Ring

Schubert Motorsport-coureur Sandro Holzem rijdt de snelste tijd van de dag in een BMW M4 GT3 Evo, terwijl het team van Razoon – more than Racing het hoogste aantal ronden rijdt met 181 stuks. Sandro Holzem (Schubert Motorsport) zette de eerste snelste tijd van het ADAC GT Masters-seizoen 2026 neer. De BMW-coureur klokte tijdens de officiële testdag op 15 april op de Red Bull Ring een snelste ronde van 1:29.631 minuten.

“We merkten vanaf het begin dat de basisafstelling van de auto goed was. Daarom hebben we slechts enkele aanpassingen gedaan en wat dingen getest,” aldus Sandro Holzem, die zich goed voorbereid voelt voor de seizoensopener van de ADAC GT Masters op hetzelfde circuit van 24 tot en met 26 april. “We hebben het pakket en weten dat we snel genoeg zijn. We gaan ons best doen om aan het eind van het seizoen de titel te winnen.Teamgenoot en tweelingbroer Juliano noteerde de op één na snelste tijd in de ochtend, hoewel het duo pas later de baan op ging vanwege werkzaamheden aan de BMW M4 GT3 Evo.

Het was een bewolkte dag op de Red Bull Ring. Na regen in de nacht droogde de baan in de loop van de ochtend geleidelijk op, maar de baantemperatuur kwam niet boven de 14,5 graden uit.

Razoon Porsche

De tweede plaats, op 0,103 seconden van Holzem, ging naar rookie Colin Bönighausen (Razoon – more than Racing). Teamgenoot Leo Pichler had eerder de snelste tijd van de ochtend gereden in de Porsche 911 GT3 R.
“We hebben optimaal gebruikgemaakt van de half natte, half droge omstandigheden in de ochtend om een goed gevoel te krijgen,” zei Pichler. “We weten van vorig seizoen dat de kans groot is dat we tijdens het raceweekend met vergelijkbare omstandigheden te maken krijgen. ”Het duo was ook het meest actief en reed in totaal 181 ronden gedurende de dag.

HRT Mustang

De top drie werd compleet gemaakt door Pichlers landgenoot Kiano Blum (Haupt Racing Team) in een Ford Mustang GT3. De rookie kwam 0,194 seconden tekort voor de snelste tijd. Leyton Fourie (FK Performance Motorsport) zette de tweede BMW op de vierde plaats. De top vijf werd afgesloten door Emil Gjerdrum (/Haupt Racing Team) in een andere Ford.

Comtoyou Aston Martin

Nieuwkomer Comtoyou Racing werkte eveneens hard en reed maar liefst 170 ronden. Jamie Day (20/Groot-Brittannië) en Baudouin Detout ) maakten in een Aston Martin Vantage GT3 Evo optimaal gebruik van de vochtige omstandigheden in de ochtend, voordat ze zich richtten op langere runs en kwalificatiesimulaties. “We hebben aan de afstelling van de auto gewerkt en de dag verliep erg goed,” zei rookie Detout. “Op dit moment weet niemand precies wat de anderen doen en we kunnen niet wachten tot de kwalificatie om te zien waar we echt staan.”

HGL Racing Audi R8 LMS GT 3 EVO 3

HGL Racing koos er daarentegen voor om niet in de natte omstandigheden te rijden. De Audi R8 LMS GT3 Evo 2 van het tweede nieuwe team is sinds de wintertests uitgebreid aangepast, waardoor het team geen risico wilde nemen op een vochtige baan in de ochtend. Desondanks wist het team alle geplande werkzaamheden af te ronden en voelt coureur Simon Connor Primm zich goed voorbereid op de seizoensstart. “We hebben een goede basis gelegd, maar moeten nog enkele aanpassingen doen om verdere progressie te boeken. We hebben ons programma tot nu toe zonder problemen kunnen afwerken. De lage temperaturen vormden geen probleem. Sterker nog, ik hoop dat we vergelijkbare omstandigheden hebben tijdens het openingsweekend.”

J
Johan van de Kerkhof
Redacción RaceXpress
Meer over Autosport→
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

Más noticias
16-08

FOTO'S - Matteo Cairoli grijpt derde DTM-zege na foutloze race vanaf poleposition op Nürburgring + UITSLAG

15-08

DTM-uitslag Oschersleben volledig op de schop na diskwalificatie van winnaar, Engel krijgt alsnog zege toegewezen

15-08

Manthey Porsche begint thuisweekend op Nürburgring met overtuigende één-twee tijdens eerste vrije training + UITSLAG

14-08

DTM op de Sachsenring bindt fans samen

12-08

DTM-titelstrijd barst los op Nürburgring: Maro Engel voelt hete adem van jagende concurrenten in zijn nek

27-07

Primicia mundial en el DTM: Mirko Bortolotti logra la primera victoria con el nuevo Lamborghini Temerario + RESULTADOS

25-07

Thomas Preining hace una declaración impresionante con pole y victoria, la lucha por el título del DTM está completamente abierta de nuevo + RESULTADOS

24-07

Nicki Thiim defiende el liderato durante el fin de semana del DTM en Oschersleben, mientras Thierry Vermeulen lanza el ataque

06-07

Rey de Norisring: Nicki Thiim disfruta de un fin de semana perfecto del DTM en Núremberg, así como Thierry Vermeulen + RESULTADOS

04-07

Nicki Thiim desafía la bandera roja y el caos, consigue su segunda victoria en el DTM en el querido Norisring después de una carrera dominante + RESULTADOS

04-07

Thiim destroza el récord de clasificación y consigue una convincente pole en su Norisring favorito para la séptima carrera del DTM de la temporada + RESULTADOS

04-07

Ben Dorr consigue el mejor tiempo de entrenamiento en Norisring, Thierry Vermeulen destaca como el mejor piloto de Ferrari con una excelente P5 + RESULTADOS

01-07

FOTOS - El DTM espera espectáculo este fin de semana en el implacable Norisring donde los muros, la velocidad y el coraje siempre marcan la diferencia

×