Autosport Internationaal Toerwagens • Blancpain Endurance Series

Teambaas Vincent Vosse ziet de WRT auto's de finish van de 24 uur van Spa bereiken

Uitgegeven door Johan van de Kerkhof • 3 juli 2025 21:35

Team WRT kan terugkijken op een enerverende 24H Spa! Het Belgische team leverde een solide teamprestatie, want alle vijf de BMW M4 GT3 EVO's kwamen over de finish van de CrowdStrike 24 uur van Spa, de zwaarste en meest prestigieuze GT-race ter wereld. Het gebrek aan topprestaties hinderde echter de kansen om voor podiumplaatsen te strijden. Toch zijn er redenen om tevreden te zijn: de piloten van wagen #32, Ugo de Wilde, Kelvin van der Linde en Charles Weerts, verlaten de F1-piste van Spa als leiders in de algemene stand van de GT World Challenge Europe en de mannen staan tweede in de Endurance Drivers Cup, slechts één punt verwijderd van de top. Ook was er hoog bezoek bij Team WRT met Prinses Louise van België en haar broers, Prins Aymeric en Prins Nicolas, die te gast waren bij Ugo de Wilde en Team WRT.

WRT 24 hrs Spa 2025

De twee andere Pro-auto's, #31 van Sheldon van der Linde, Dries Vanthoor en Marco Wittmann, eindigden als achtste, terwijl #46 van Kevin Magnussen, René Rast en Valentino Rossi als elfde over de finish kwam. In de Silver Cup eindigde #30 van Gustav Bergström, Etienne Cheli, Pierre-Louis Chovet en Gilles Stadsbader op een sterke vierde plaats, terwijl in de Gold Cup #777 van Al Faisal Al Zubair, Jens Klingmann, Ben Tuck en Neil Verhagen vijfde werd.

Team Principal Vincent Vosse gaf commentaar: "Het was een teleurstellende race voor ons, ondanks het feit dat vijf van de vijf auto's de race uitreden. De BMW M Motorsport teams hebben het beste gehaald uit de beschikbare middelen, maar de resultaten weerspiegelen de krachtsverhoudingen vanuit mijn perspectief vrij goed. Het is jammer dat we deze keer niet voor de overwinning konden vechten in onze thuisrace."

Het Belgische team presteerde positief tijdens de kwalificatiesessies en de drie Pro-auto's haalden de Superpole shoutout. Auto #31 met Dries Vanthoor was de derde snelste, maar door een straf voor het een seconde te vroeg oprijden van de baan werd de auto gedegradeerd naar de 14e startplaats, met auto #32 op P15 en auto #46 op P20. In de andere klassen kwalificeerde #777 zich als negende in de Gold Cup en #30 als 13e in de Silver Cup.

WRT 24 hrs Spa 2025

De race begon onder een strakblauwe hemel en voor een recordpubliek van 128.000 toeschouwers. De start werd gegeven door Prinses Louise van België en haar broers, Prins Aymeric en Prins Nicolas, die te gast waren bij Ugo de Wilde en Team WRT. Het verkeer was extreem druk in de openingsronden, gezien de 74 auto's op de baan, maar de drie Pro-auto's van Team WRT deden hun uiterste best om uit de problemen te blijven en bleven in de top 15, niet ver van de koplopers.

Auto #31 kreeg al vroeg in het tweede uur te maken met een probleem met de gasklepsensor, waardoor hij een onvoorziene pitstop moest maken. Er waren ook problemen voor wagen #30, Gustav Bergström werd geraakt door een rivaal en het grind in gestuurd, wat resulteerde in een beschadigde stuurstang.

Kort voor het einde van de zes uur durende race reed #32 dankzij de solide stints van alle coureurs op de negende plaats, met de auto's #31 en #46 op respectievelijk de 14e en 15e plaats, terwijl #777 in hun klasse zevende was en #30 achtste.

Kort voor het einde van de zes uur durende rit reed #32 dankzij de solide stints van alle coureurs op de negende plaats, met de auto's #31 en #46 op respectievelijk de 14e en 15e plaats, terwijl #777 in hun klassen zevende was en #30 achtste.

WRT 24 hrs Spa 2025

Tijdens de relatief rustige nacht bleef alles stabiel en toen de fans wakker werden voor het ontbijt, was #32 opgeschoven naar de zevende plaats, met #46 als twaalfde en #31 als veertiende. In de laatste uren zou er niet veel gebeuren, met de drie Pro-auto's die ‘dansten’ tussen de 9e en 12e plaats, ondanks een voortijdige ‘full course yellow’-periode die het Team WRT halverwege de ochtend verder ophield. De situatie was nog stabieler voor de twee auto's in de Gold- en Silver-klassen, want beide haalden de vijfde positie in de vroege ochtend. Dankzij sterke prestaties in de laatste uren eindigden de drie Pro-auto's als 7e, 8e en 11e, met auto #30 als 4e in de Silver Cup en auto #777 als 5e in de Gold Cup.

De volgende op de GT World Challenge-kalender voor Team WRT is de derde ronde van de Sprint Cup, die op 19 en 20 juli plaatsvindt in Misano. Maar eerst komt het FIA World Endurance Championship weer in actie, met de ronde van São Paulo op 13 juli, die weer een belangrijk moment vormt in een volle raceperiode.

Quotes van de rijders na afloop:

"Gilles STADSBADER" coureur #30: "Blij met mijn race en het werk van mijn teamgenoten en van de crew. Helaas hadden we vroeg in de race een kleine tegenslag waardoor we naar beneden zakten. Vanaf dat moment hebben we een nette race gereden om net buiten het podium te eindigen. Er had meer in gezeten, maar we hebben een aantal solide punten in de pocket voor het kampioenschap en dat is wat uiteindelijk telt!"

"Dries VANTHOOR" coureur #31: "De achtste plaats is niet het resultaat waarvoor we hier kwamen. Helaas hadden we te veel problemen tijdens de race die ons terugbrachten. De afgescheurde diffuser, die we moesten repareren, kostte ons een ronde. We hebben alles geprobeerd om die ronde goed te maken, maar het ontbrak ons gewoon aan het nodige geluk in deze race. Het is frustrerend om zoveel uren te proberen en uiteindelijk toch niet te slagen. Ik denk dat we de snelheid hadden om een top 5-klassering te halen. Meer zou sowieso moeilijk zijn geweest."

"Ugo DE WILDE" coureur #32: "Ik denk dat iedereen teleurgesteld zal zijn over het resultaat, omdat het niet was wat we voor ogen hadden. Maar ik denk dat we trots kunnen zijn op het hele team. Iedereen heeft zijn best gedaan, de teamleden, het horecapersoneel, de monteurs, de strategen, de ingenieurs, de teammanagers en de coureurs. We hebben er allemaal voor geduwd. Deze keer hadden we niet de middelen om de race te winnen, maar we hebben het beste gedaan met wat we hadden. En voor het behalen van het resultaat is er ook altijd een parameter die geluk wordt genoemd. Soms moet je op het juiste moment op de juiste plaats zijn en dat was deze race niet het geval. Maar ik ben erg trots op mijn team en mijn teamgenoten. Iedereen heeft het geweldig gedaan en we zullen proberen te leren van de dingen die we kunnen verbeteren, we zullen de details analyseren en proberen sterker terug te komen. We hebben nog steeds een kampioenschap om voor te vechten en daar hebben we belangrijke punten voor gekregen. We focussen ons dus op de positieve punten!"

"Neil VERHAGEN" coureur #777:"Ten eerste wil ik zeggen dat het een indrukwekkende prestatie is van Team WRT om vijf auto's op de grid te zetten en ze alle vijf te laten finishen. Petje af en iedereen gefeliciteerd! Iedereen heeft keihard gewerkt en fantastisch werk geleverd. Helaas was het niet het resultaat waar we op gehoopt hadden. Ik denk dat we ons al vroeg realiseerden dat we gewoon niet het tempo hadden om te winnen. Op persoonlijk vlak was het een plezier om deel uit te maken van het team, om met iedereen samen te werken en hen te leren kennen. Dit was mijn eerste race met WRT, hopelijk niet de laatste. Veel dank aan Vincent, Andreas, Al Faisal, Jens, Ben en iedereen bij WRT die dit mogelijk heeft gemaakt. Op naar de volgende!"

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS