Nieuws

Indy Dontje: "Podium en volkslied. Dat is super gaaf!"

Door Bas Kaligis25 mei 2007 · 10:20 uur3 min lezen
Indy Dontje: "Podium en volkslied. Dat is super gaaf!"
Indy Dontje uit het Doblaracing Team scoorde een geweldig podium tijdens de tweede ronde van het Europees Kampioenschap voor Rotax Max’en. Deze race werd gehouden in het Duitse Wackersdorf. De goede performance van Indy in samenwerking met de inzet van het team bezorgde de talentvolle Noord-Hollander een derde positie op het Internationale platvorm. Indy Dontje blikt terug:


“Het was een geweldig weekend. Het begon al op woensdag met de trainingen. Op een droge baan ging het goed, onder natte omstandigheden minder. Het bleef echter droog in het verloop van de week en het werd zelf heel warm. Ik kon de baan van de Duitse Rotax Max race, maar toch maakte we een klein foutje in de kwalificatie. Tot dan zaten we er goed bij, maar we hadden iets verandert aan de afstelling en gingen de verkeerde kant uit. Er kwam een elfde startpositie uit.”

“In de eerste serie ging het direct super. Ik reed van de vijfde positie naar twee en kort daarop pakte ik de kop. Ik was verrast en dacht ‘jeetje’, omdat ik voor het eerste bij een EK op kop lag. Dat gaf me veel vertrouwen. Ook in de twee serie zette ik deze snelheid door. Ik lag na de start al derde. Daarna won ik de strijd met Danny Petiet en werd tweede. De laatste serie hadden we iets verandert, maar dat ging niet. Toch was ik wel heel tevreden. Ik zat er telkens goed erbij. Daarna hadden nog een ander tandwiel in de warm-up geprobeerd maar dat ging niet.”

“In de prefinale had ik een goede start en lag derde achter Pex en Hawkins. De Engelsman knalde op Pex en ik profiteerde van de crash tussen de twee en ging ineens van de derde naar eerste. Helaas maakte ik een foutje in de laatste ronde. Ik kwam met de banden op het vuil en verloor de leiding. Uiteindelijk finishte ik als tweede met een goed vooruitzicht op het podium in de finale.”

“Ik startte naast Mats van den Brand op de eerste startrij, maar ik zat aan de moeilijke buitenkant en liet de derde gaan. De als vijfde gestartte Moor knalde in de eerste bocht op achterbumper en vloog over mijn zijbak. Ik dacht nee… mijn radiateur is kapot toen keek. Maar hij was iets krom en ik kon gelukkig doorgaan. Ik passeerde Korjus, en ik lag een paar ronden tweede, tot Jorrit Pex uit het niets kwam. Hij haalde mij in, maar ik pakte hem gelijk terug. Daarna passeerde Pex mij weer, en liepen we in op de koploper. Jorrit en Mats kregen het flink met elkaar aan de stok, even dacht ik nog dat ze misschien op elkaar klapten. Dat gebeurde niet en ik eindigde achter winnaar Pex en tweede man Van den Brand op een mooie derde plek. Mijn eerste EK podium! Het voelde helemaal goed! Je staat op podium en hoort volkslied, dat is super gaaf!”

“Ik wil Franky, John en Danny, Mickey uit Italië, Piet van Velzen voor de snelle motoren, Robert met zijn data ondersteuning, Wim voor de goede zorg, papa voor het lekkere eten en het hele team bedanken voor alles. Het was een gezellig weekend met een goede prestatie. Vooral dit eerste EK podium is onvergetelijk.”

Klik hier voor meer nieuws over Indy Dontje
B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over Karting & Talent
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×