Formule 1

Brengt betrouwbaarheid Lewis Hamilton dit jaar naar de titel? “Gaat het verschil maken dit jaar”

Uitgegeven door Frank Korsel • 12 juli 2026 15:02

Lewis Hamilton is onder de indruk van de betrouwbaarheid van de Ferrari’s. Terwijl Mercedes dit jaar al drie nulscores op liet tekenen door technische malheur, overkwam dit Ferrari nog niet.

Lewis Hamilton Ferrari Mercedes

Hoewel Mercedes zeven van de eerste negen Grands Prix won, kampte het team ook met technische problemen. George Russell viel in Canada uit vanaf de leidende positie. Kimi Antonelli viel in de eindfase van de Grote Prijs van Spanje uit en kende ook in Silverstone een nulscore door problemen aan zijn auto.

Ferrari viel nog geen enkele keer uit door technische problematiek. Hamilton is de enige coureur die in iedere race punten scoorde. Hij is opgelucht en enigszins verbaasd over de hoge mate van betrouwbaarheid van de Ferrari. "Ik denk dat we aan het seizoen begonnen met het besef dat we onze processen en onze prestaties tijdens de raceweekenden moesten verbeteren", zegt de Brit in de FIA-persconferentie na de GP van Groot-Brittannië.

“Dat is iets waar we vorig jaar al op aangedrongen hebben. En het team, echt iedereen, draagt zoveel bij en geeft het beste van zichzelf. De jongens in de garage hebben zo hard gewerkt aan de pitstops. We hebben geweldige pitstops. En iedereen in de fabriek heeft zo hard gewerkt om deze consistentie te bereiken, en ik denk dat dat uiteindelijk het verschil gaat maken dit jaar."

Hamilton denkt dat de uitvalbeurten van Mercedes later in het seizoen kunnen zorgen voor gridstraffen. "Je ziet dat de motoren dit jaar over het algemeen meer problemen hebben gehad dan normaal, en ik weet niet hoe het zit met de accu's voor George en Kimi, maar ik denk dat er op een gegeven moment wel een nadeel aan verbonden is, in de zin dat we maar twee accucellen hebben of zoiets."

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS