Formule 1

F2-coureur Colton Herta was visitekaartje voor Noord-Amerika: “Is iets wat we zullen blijven doen”

Uitgegeven door Frank Korsel • 12 juli 2026 12:02

De komst van IndyCar-coureur Colton Herta naar de Formule 2 zet de deur open om meer races in Amerika te organiseren.

Colton Herta Formule 1 IndyCar Formule 2 Bruno Michel

Negenvoudig IndyCar Grand Prix-winnaar Colton Herta zei IndyCar vorig jaar vaarwel om zijn Formule 1-droom te verwezenlijken. Met het intreden van Cadillac in de koningsklasse koestert het team om op termijn ook een Amerikaan als coureur in te kunnen zetten. In Barcelona maakte hij zijn debuut tijdens een Formule 1-raceweekend. Tijdens de eerste vrije training stuurde hij de Cadillac over het Spaanse asfalt.

Dit jaar maakte Herta zijn debuut in de Formule 2 om zich klaar te stomen voor een zitje in de Formule 1. Vooralsnog vergaat het de Amerikaan wisselvallig. Hij scoorde slechts in vier races punten. Na veertien races staat hij met twintig punten achter zijn naam op de zeventiende positie in het klassement. "Het is moeilijk", zegt F2- en F3-CEO Bruno Michel over de situatie van Herta in gesprek met FormulaScout.

"Hij is een zeer getalenteerde coureur, daar twijfel ik geen moment aan, maar direct in het F2-systeem terechtkomen zonder ooit in de Formule 3 te hebben gereden, zonder ervaring in de piramide, en dan ook nog eens op een F1-raceweekend op circuits die hij niet kent, dat is een enorme uitdaging", zegt Michel over Herta.

Dit jaar maakte de Formule 2 voor het eerst een uitstapje naar Noord-Amerika. Door het wegvallen van Jeddah en Sakhir van de kalender door de spanningen in het Midden-Oosten, maakte de Formule 2 de keuze om te racen in Miami en Montreal.

Mede door de populariteit van Herta werd dit een groot succes. "Naar Amerika gaan is iets wat we graag wilden doen”, begint Michel. “Het is iets wat we zullen blijven doen, of het nu volgend jaar is of het jaar daarna. Amerika is een geweldige markt voor ons en tot nu toe zijn we er nog nooit geweest, en dat is de reden waarom er zo weinig coureurs uit Amerika in de Formule 2 rijden.”

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS