Autosport Internationaal Toerwagens • Autosport INT Diversen

ENTRY LIST - Brands Hatch bruist: 34 GT3-auto’s inclusief Verstappen Racing, sterren en jubileumweekend vol spektakel

Uitgegeven door Peter Vader • 28 april 2026 12:01

BRANDS HATCH – Komend weekend belooft een weekend vol pure autosport te worden wanneer de GT World Challenge powered by AWS op 2 en 3 mei neerstrijkt op het iconische Brands Hatch. De Sprint Cup trapt daar het seizoen af met een indrukwekkend veld van 34 GT3-auto’s, die twee races van elk zestig minuten afwerken op het verraderlijke Britse circuit. Het evenement volgt op de spectaculaire seizoensopener van de Endurance Cup op Circuit Paul Ricard, waar Aston Martin dankzij Comtoyou Racing op dramatische wijze de winst pakte. “Een race tot de laatste meters,” werd er toen gezegd en dat belooft veel voor wat komen gaat.

GT World Challenge powered by AWS Brands Hatch start race 2025

Topfavoriet
Alle ogen zijn gericht op Team WRT. Titelverdedigers Charles Weerts en Kelvin van der Linde starten opnieuw als favorieten, nadat zij vorig jaar met hun constante prestaties de kroon pakten. Hun #32 BMW bleek vooral sterk in de races zelf, waarin ze steevast naar voren wisten te rijden. “Als we de kwalificatie verbeteren, kunnen we dit seizoen domineren,” klinkt het veelzeggend vanuit het WRT-kamp. Het BMW Team WRT verschijnt bovendien met drie auto’s aan de start. Motorsportlegende Valentino Rossi keert fulltime terug en vormt een duo met BMW-talent Max Hesse, terwijl Amaury Cordeel samen met Jordan Pepper de derde wagen bestuurt. Een serieuze krachtmeting ligt in het verschiet.

Sterk veld
De concurrentie is echter moordend. Mercedes-AMG-duo Maro Engel en Lucas Auer – kampioenen van 2024 én tweevoudig winnaars op Brands Hatch – staan te trappelen om opnieuw toe te slaan. Ferrari mikt eveneens op succes. Arthur Leclerc en Thomas Neubauer willen met AF Corse eindelijk een gooi doen naar de Sprint Cup-titel, die hen tot dusver ontglipte. En dan is er nog publieksfavoriet Nicki Thiim. De Deen komt vol vertrouwen naar Engeland na zijn indrukwekkende inhaalrace op Paul Ricard, waar hij in de slotfase Lucas Auer verschalkte. Samen met Kobe Pauwels vormt hij een gevaarlijk duo in de Aston Martin van Comtoyou Racing.

Britse kansen
De vraag die op ieders lippen brandt: komt er eindelijk weer een Britse winnaar? Sinds 2018 bleef dat uit, maar dit jaar lijken de kansen groter dan ooit. Garage 59 zet een ijzersterk duo in met Dean MacDonald en Marvin Kirchhöfer in hun McLaren. Daarnaast is er veel aandacht voor Mercedes-AMG Team Verstappen Racing, waar Chris Lulham samen rijdt met de ervaren Dani Juncadella. Ook Ben Green wil voor eigen publiek schitteren. Hij vormt samen met Thierry Vermeulen een veelbelovend Ferrari-duo dat gesteund wordt door Verstappen.com Racing.

GT World Challenge powered by AWS Brands Hatch Max Verstappen Mercedes-AMG GT3Er is veel aandacht in Brands Hatch voor Mercedes-AMG Team Verstappen Racing, waarvoor Chris Lulham een rijdersduo vormt met de ervaren Dani Juncadella.

Klassenstrijd
Niet alleen overall is het spannend. In de Gold Cup geldt de #58 McLaren van Garage 59, met Tom Fleming en Louis Prette, als topfavoriet. Hun wagen was eind 2025 in bloedvorm en pakte zelfs een podiumplek in het algemeen klassement op Paul Ricard. De strijd in deze klasse komt onder meer van CSA Racing (met twee McLarens), Boutsen VDS (Porsche), AF Corse (Ferrari) en Tresor Attempto Racing (Audi).

In de Silver Cup keert kampioen Jamie Day terug om zijn titel te verdedigen, ditmaal met Walkenhorst Motorsport. “Het wordt opnieuw loodzwaar,” klinkt het realistisch. Concurrentie komt van onder meer Pure Rxcing, winnaar van de Endurance-opener, en Optimum Motorsport, waar jong talent Mikey Porter indruk wil maken. Ook Team WRT mengt zich met de #30 BMW nadrukkelijk in deze strijd.

GT World Challenge powered by AWS Brands HatchGarage 59 zet een ijzersterk duo in met Dean MacDonald en Marvin Kirchhöfer in hun McLaren.

Nieuwe namen
Opvallend is de komst van de nieuwe Lamborghini Temerario, die voor het eerst op Britse bodem verschijnt met teams als Rutronik Racing en VSR. Daarnaast hebben ook de Ferrari 296 en Porsche 911 flinke updates gekregen voor het seizoen 2026. Met acht fabrikanten – Audi, Aston Martin, BMW, Ferrari, Lamborghini, McLaren, Mercedes-AMG en Porsche – is het deelnemersveld sterker dan ooit.

Eeuw feest
Alsof dat nog niet genoeg is, viert Brands Hatch dit jaar zijn 100-jarig bestaan. In 1926 werd hier de eerste race gehouden, en dat jubileum wordt groots gevierd. Naast de hoofdklasse staan maar liefst vijf Britse raceklassen op het programma, goed voor zeven uur extra actie op zaterdag. Op zondag kunnen fans tijdens de pitwalk en handtekeningsessie hun helden ontmoeten. “Er is altijd iets te beleven, op én naast de baan,” klinkt het enthousiast vanuit de organisatie. Daarnaast zijn er supercarshows, merchandise stands, volop eten en drinken én entertainment voor kinderen, inclusief kermis en speeltuin.

GT World Challenge powered by AWS Brands HatchIn 1996 won in Brands Hatch een Porsche 911, bestuurd door Hans-Joachim Stuck en Thierry Boutsen. Die BPR Global GT Series wordt door velen gezien als de voorloper van het huidige GT World Challenge powered by AWS-kampioenschap.

Historie
Wist je dat de eerste race van de SRO Motorsports Group op Brands Hatch al in 1996 plaatsvond? Destijds won een Porsche 911, bestuurd door Hans-Joachim Stuck en Thierry Boutsen. Die BPR Global GT Series wordt door velen gezien als de voorloper van het huidige kampioenschap.

Live actie
Wie het spektakel niet van dichtbij kan meemaken, hoeft niets te missen. Alle sessies, van vrije training tot de finishvlag, worden wereldwijd gratis uitgezonden via het GT World YouTube-kanaal. Met bijna zeventig coureurs op de grid, grote namen als Valentino Rossi, Arthur Leclerc en Nicki Thiim én de aandacht genererende deelname van Verstappen Racing.com en het historische decor is één ding zeker: Brands Hatch wordt komend weekend het kloppend hart van de autosport!

Klik hier voor de deelnemerslijst van de 2026 GT World Challenge Powered by AWS Sprint Cup Brands Hatch

Klik hier voor het tijdschema van de 2026 GT World Challenge Powered by AWS Sprint Cup Brands Hatch

GT World Challenge powered by AWS Brands Hatch

GT World Challenge powered by AWS Brands HatchMet acht fabrikanten – Audi, Aston Martin, BMW, Ferrari, Lamborghini, McLaren, Mercedes-AMG en Porsche – is het deelnemersveld in Brands Hatch sterker dan ooit.

GT World Challenge powered by AWS Brands Hatch

GT World Challenge powered by AWS Brands Hatch

GT World Challenge powered by AWS Brands Hatch

GT World Challenge powered by AWS Brands Hatch

GT World Challenge powered by AWS Brands Hatch Mercedes-AMG GT3 Verstappen Racing.com

Bron foto's: GT-World-Challenge-Europe/press-members-gallery






GT World Challenge powered by AWS logo


Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS