Audi klaar voor langverwacht Formule 1-debuut in Melbourne
Uitgegeven door Frank Korsel • 3 maart 2026 16:39
Audi maakt komend weekend zijn Formule 1-debuut. Het team reist af naar Melbourne voor de seizoensopener, een moment waar jarenlang naartoe is gewerkt.

De voorbereiding verliep intensief. Tijdens de testweken in Barcelona en Bahrein draaide het team honderden ronden om de R26 in de praktijk te leren kennen. Het werk in de fabrieken in Hinwil, Neuburg en Bicester kwam samen in een auto die volledig nieuw is, voorzien van de eigen Audi-krachtbron. In Albert Park wordt duidelijk waar alle inspanning goed voor is geweest.
Teambaas Jonathan Wheatley weet wat er op het spel staat. De voormalig collega van Jos en Max Verstappen bij Benetton en Red Bull weet dat het project enorme inspanningen van iedereen binnen de organisatie vereiste.
"Melbourne markeert de samenkomst van een enorme gezamenlijke inspanning. We hebben een nieuw team gelanceerd, de eerste Audi F1-auto gebouwd met onze eigen krachtbron en vervolgens een van de meest uitgebreide pre-seasonprogramma's in de afgelopen jaren voltooid.”

Het is duidelijk dat de Brit trots is, maar Wheatley blijft realistisch. De concurrentie is moordend, terwijl Audi in feite het team van Sauber heeft overgenomen. Sauber is nooit meer dan een solide team in het middenveld geweest.
"Er is een groot gevoel van trots over wat tot nu toe is bereikt, maar ook een besef van de uitdaging die voor ons ligt. We hebben veel werk te doen, en een gezond respect voor onze concurrenten, maar we maken solide vooruitgang. Dit is het begin van een lange reis, en onze focus ligt op het opbouwen van onze teamcapaciteiten en het uitvoeren van een clean raceweekend."
Nico Hulkenberg voelt de spanning stijgen. De ervaren Duitser weet dat Albert Park een uniek circuit is, meer een stratencircuit dan een permanent circuit: "Het is heel spannend om naar Melbourne te gaan voor de eerste race van een compleet nieuw tijdperk en voor het debuut van Audi."

"Het is een lange reis geweest en het heeft lang geduurd, maar nu zijn we hier eindelijk: je voelt de buzz bij het team, ook terug in de fabrieken in Hinwil en Neuburg. De hoeveelheid werk die achter de schermen is verricht, is enorm geweest, en nu is het tijd om dat werk om te zetten in actie."
Gabriel Bortoleto begint aan zijn tweede seizoen in de Formule 1. "Een nieuw seizoen beginnen is altijd een geweldig gevoel, en deze is uiteraard speciaal voor ons allemaal als we onze reis als Audi beginnen."
"Pre season was belangrijk om comfortabel te raken met onze nieuwe auto en goed te begrijpen hoe die zich gedraagt onder de nieuwe reglementen: we hebben goede kilometers gemaakt, en ik voel dat we die tijd goed hebben gebruikt om alle vakjes in ons programma af te vinken. Nu is het wanneer dingen echt gaan tellen."
Meer VIDEO'S over de Formule 1:
INTERVIEW: Zorgen om de F1, maar niet over Max Verstappen
F1-technici over interpretaties de nieuwe regels: "Als engineer zijn dit de seizoenen waar je van smult"
Pitreporter Chiel van Koldenhoven voor nieuw F1-seizoen: "Het kan alle kanten op gaan"
INTERVIEW - F1 2026: "Iedereen onder hoogspanning om het maximale eruit te halen"




