Formule 1

Lewis Hamilton: "Elke week kleine aanpassingen in plaats van te wachten op één groot pakket"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 18 juli 2026 18:34

Ferrari F1-coureur Lewis Hamilton is ervan overtuigd dat één beslissing zijn seizoen in de Formule 1 heeft omgegooid: het schrappen van de simulator uit zijn voorbereiding.

Lewis Hamilton Ferrari F1


De zevenvoudig wereldkampioen in de hoogste klasse van de autosport stopte voor de Grand Prix van Canada met het gebruik van de simulator in Maranello en zag zijn resultaten meteen een sprong maken. Hamilton raakte steeds meer gefrustreerd over de aansluiting tussen de simulator en de echte auto. Hij had het gevoel dat het hulpmiddel zijn voorbereiding eerder hinderde dan hielp.

Sinds die keuze pakte hij meer punten dan welke coureur op de grid ook. Op de vraag of hij na Canada nog in de simulator was gestapt, was zijn antwoord kort: "Nee." Gevraagd hoeveel die beslissing had bijgedragen aan zijn vorm, was hij net zo stellig: "Enorm."

"Ik heb het vorig jaar allemaal geprobeerd, maar zoals ik al zei, in mijn eerste jaren bij Mercedes gebruikte ik hem niet. Ik rijd al sinds 1997 in simulators en het kunnen krachtige, nuttige hulpmiddelen zijn, maar ze kunnen je ook op het verkeerde been zetten. Sinds ik ermee stopte, gaan mijn prestaties veel en veel beter", aldus Hamilton.

Ferrari kwam naar België met vertrouwen na de zege van Charles Leclerc op Silverstone, maar Hamilton verwacht op Spa een zwaardere test. De lange rechte stukken zouden de balans weer richting concurrenten als Mercedes kunnen doen kantelen.

"Op deze baan is het heel lastig. Dit circuit heeft ontzettend veel rechte stukken. Op Silverstone dachten we dat we op vermogen veel meer zouden inleveren, maar door de bochten waren we snel, dus het pakte veel beter uit dan verwacht", aldus Hamilton. Toch bleef hij realistisch over het gat met de top.

Hamilton prees de ontwikkeldrang van zijn renstal, die de auto liever stap voor stap verfijnt dan te wachten op grote updatepakketten. "Wat updates betreft ben ik zo trots op het team. Ze blijven de auto maar optimaliseren. We maken elke week kleine aanpassingen in plaats van te wachten op één groot pakket dat maanden later komt", aldus Hamilton.

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS