Arvid Lindblad brengt Formule 1-actie naar de straten van Delhi tijdens Red Bull Moto Jam
Uitgegeven door Celine Boerboom • 2 maart 2026 14:19
Arvid Lindblad, Formule 1-coureur van Visa Cash App Racing Bulls, reed in een RB8 met VCARB-Livery tijdens de Red Bull Moto Jam in Delhi, een van de grootste motorsportfestivals van India.

Op zondag 1 maart nam Arvid Lindblad, deel aan de tweede editie van Red Bull Moto Jam. Dit unieke motorsportevenement bood Indiase fans een indrukwekkende ervaring, waarbij ze live spectaculaire demonstraties konden bijwonen en Arvid in een F1-auto konden zien rijden.
Arvid, de derde F1-coureur ooit met Indiase roots, keerde slechts een week voor zijn F1-debuut terug naar India om voor fans op te treden in het India Expo Centre in Noida, gelegen in Delhi NCR, een regio waar eerder drie Formule 1 Grands Prix werden gehouden. Arvid reed in de RB8 waarmee Sebastian Vettel in 2012 het wereldkampioenschap won, aangekleed in VCARB-kleuren.

Als onderdeel van Red Bull Moto Jam stond de RB8 met VCARB-Livery, bestuurd door Arvid Lindblad, in het teken van Holi, het Indiase kleurenfestival dat op 3 maart plaatsvindt. Als onderdeel van een traditie die is ontstaan bij Red Bull Showruns in India, spoot de auto gekleurd poeder (gulal) de lucht in, als verwijzing naar het lokale feest.
Voorafgaand aan het evenement bracht voormalig Formule 1-coureur Karun Chandhok de RB8 met VCARB-kleurstelling terug naar het Buddh International Circuit voor een demonstratierit. Het was voor het eerst in 13 jaar dat er een F1-auto op het circuit reed.

Dit iconische motorsportfestival bood ook een demonstratie van verschillende motorsportdisciplines, waarbij verschillende andere atleten uit de Red Bull-familie in hun eigen discipline te zien waren. Abdo Feghali, de Libanese driftkampioen was aanwezig samen met Aras Gibieza, die deelnam aan een stuntfietsvoorstelling. Ook de wereldberoemde stuntatleet Abdulrahman AlGhamdi was aanwezig samen met Roman Chirikov, die de motorcrossactie leidde, en Sebastian Westberg en Vivian Ganther, als freestyle motorcrossers.

"Het was een unieke kans om deel te nemen aan het Red Bull Moto Jam-evenement en in India met een F1-auto te mogen rijden. Het was heel bijzonder om in dit land, waarvan de cultuur mij tijdens mijn jeugd zo heeft gevormd, achter het stuur te mogen zitten", zei Arvid Lindblad. "Het was een geweldig weekend, van het bezoek aan de historische India Gate in Delhi tot het zien van alle fans die tijdens de show voor mij juichten. Ik hoop dat ze het naar hun zin hebben gehad. Ik wil iedereen die hierbij betrokken was enorm bedanken; er had geen betere manier kunnen zijn om mijn F1-seizoen te beginnen voordat ik volgende week naar Melbourne ga."




