Formule 1

F1-kampioenenmaker over vermeend motorvoordeel voor 2026: "Altijd iemand, die een slimme interpretatie vindt"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 25 januari 2026 18:21

Formule 1-legende Ross Brawn reageert op berichten over vermeende mazen in de motorreglementen voor 2026. De voormalig technisch directeur spreekt van "een slimme interpretatie van de regels" en ziet geen reden tot grote zorgen.

Ross Brawn F1

De FIA vergaderde donderdag met vertegenwoordigers van de teams over de nieuwe power unit- en chassisreglementen. Aanleiding waren berichten dat een of twee motorleveranciers de maximaal toegestane compressieverhouding van 16:1 zouden hebben overschreden, wat een vermogensvoordeel zou kunnen opleveren.

Volgens geruchten hebben sommige fabrikanten een grijs gebied in de reglementen gevonden. De compressieverhouding zou bij kamertemperatuur binnen de limiet vallen, maar tijdens het rijden hoger uitkomen door thermische uitzetting van de motor. Red Bull-Ford wordt genoemd als mogelijke profiteur, maar technisch directeur Ben Hodgkinson wuifde de zorgen weg als "veel ophef over niets".

Brawn kent het klappen van de zweep als het gaat om regelinterpretaties. Met Ferrari domineerde hij en Michael Schumacher jarenlang de sport en in 2009 veroverde het team dat zijn naam droeg de wereldtitel dankzij een innovatieve dubbele diffuser, eveneens een slimme uitleg van nieuwe regels.

De Brit erkent dat hij de huidige reglementen niet meer zo goed kent als vroeger, maar herkent het patroon. "Wanneer er nieuwe reglementen komen, zien we altijd dat iemand een slimme interpretatie vindt. Dat is nu ook gebeurd", aldus Brawn. Volgens hem is het logisch dat concurrenten die de truc niet hebben gevonden, proberen het voordeel te laten verbieden.

"Zoals het mij is uitgelegd, klinkt het gewoon als een slimme interpretatie van het reglement", aldus Brawn. "Voor de andere teams geldt: aanvallen is de beste verdediging. Dat is precies wat ze nu doen."

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS