Formule 1

Oliver Bearman schetst harde realiteit voor Arvid Lindblad als enige rookie in het Formule 1-seizoen 2026

Uitgegeven door Peter Vader • 27 december 2025 13:35

Arvid Lindblad staat in 2026 voor een loodzware vuurdoop in de Formule 1. De Brit neemt bij Racing Bulls het stoeltje over van Isack Hadjar, die doorschuift naar Red Bull, maar doet dat in een uitzonderlijke setting. Lindblad is de enige rookie op de grid in een jaar waarin de sport volledig op de schop gaat: nieuwe aerodynamische regels en compleet vernieuwde Power Units maken van 2026 een seizoen vol onzekerheden.

Arvid Lindblad F1 Racing Bulls
Arvid Lindblad


Ervaring spreekt
Oliver Bearman, net klaar met zijn eerste volledige jaar bij Haas, weet waar hij over praat. De twee jaar oudere Brit deed al waardevolle F1-ervaring op als invaller bij Ferrari en Haas en waarschuwt zijn landgenoot voor wat hem te wachten staat. “Het zal zeker een uitdaging zijn, maar ik denk dat hij een zeer getalenteerde coureur is. Ik heb met Prema in de Formule 2 gereden toen hij in de Formule 3 racete en hij heeft het het hele seizoen geweldig gedaan. Nu heeft hij ook een fantastisch Formule 2-kampioenschap achter de rug. Ik weet dat hij het in zich heeft om in de Formule 1 te racen, daar bestaat geen twijfel over, maar het zal een ingewikkeld debuut worden.”

Nieuwe regels
Toch ziet Bearman ook kansen voor Lindblad. Juist de ingrijpende reglementswijzigingen kunnen de rookie helpen, omdat iedereen vanaf nul moet beginnen. “Ik denk dat de nieuwe reglementen het speelveld voor iedereen wat gelijker zullen maken, omdat er zoveel nieuwe dingen zijn die iedereen moet leren. Wij rookies die dit jaar in de Formule 1 zijn gestapt, kwamen terecht in een zeer volwassen regelgevingsstadium, waarin alle andere coureurs al veel ervaring hadden opgedaan, terwijl wij nog maar aan het begin stonden.”

Harde realiteit
Ideaal is het niet om als enige groentje tegenover een veld vol routiniers te staan, erkent Bearman. Maar hij blijft nuchter over de situatie. “Elk seizoen heeft voor- en nadelen. Ik weet zeker dat hij liever met andere rookies aan de start zou staan, maar ik weet ook zeker dat hij liever de enige rookie is dan helemaal niet in de Formule 1 te rijden. Zo is het nu eenmaal.”

Arvid Lindblad actie Foto RBCP

Bron foto's: Red Bull Content Pool



Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS