Porsche neemt afscheid, maar krijgt geen uitzonderingspositie voor de 24U van Le Mans
Uitgegeven door Wim Boekel • 12 november 2025 12:33
Porsche heeft afgelopen weekend tijdens de 8 uur van Bahrein afscheid genomen van het FIA World Endurance Championship (WEC) in de Hypercar-klasse (LMH/LMDh). Het Duitse merk richt zich vanaf 2025 volledig op het Amerikaanse IMSA WeatherTech SportsCar Championship, waar het actief blijft met de Porsche 963.

Foto: FIA WEC/DPPI
Dat besluit kan echter grote gevolgen hebben voor de deelname van Porsche aan de 24 Uur van Le Mans in 2026. Volgens de huidige regelgeving van de Automobile Club de l’Ouest (ACO), organisator van de legendarische Franse enduranceklassieker, moeten fabrikanten die een uitnodiging willen bemachtigen voor Le Mans ook met hun auto deelnemen aan het volledige WEC-seizoen.
Tijdens het slotweekend in Bahrein maakte ACO-president Pierre Fillon tegenover Sportscar365 duidelijk dat hij geen uitzondering zal maken voor Porsche. “Het zou niet eerlijk zijn tegenover de andere merken als we voor Porsche een uitzondering toestaan,” aldus Fillon.
Hoewel Proton Competition naar verwachting wel met een Porsche 963 zal blijven rijden in het WEC, voldoet dat niet aan de fabrieksvoorwaarde van de ACO. Fillon benadrukte bovendien dat er minimaal twee auto’s onder fabrieksvlag moeten deelnemen om in aanmerking te komen voor een Le Mans-uitnodiging. Proton-teambaas Christian Ried heeft al aangegeven dat zijn team niet van plan is een tweede auto in te zetten.
Daarnaast moet Porsche Proton Competition formeel als fabrieksteam laten optreden, dat is inclusief het betalen van de entreefee voor 2026 voor het Duitse team. Penske, dat de fabrieksinzet van Porsche verzorgt, heeft deelname als onafhankelijk team in het WEC uitgesloten.
De inschrijfdeadline voor het seizoen 2025 is 30 november, waardoor de tijd begint te dringen. Zonder fabrieksdeelname lijkt Porsche de kans te verliezen om in 2026 met de 963 aan de start van Le Mans te verschijnen.




