Formule 1

Het is geen pretje onder de harde aanpak van Flavio Briatore, maar: 'Hij heeft me mentaal veel sterker gemaakt'

Uitgegeven door Bas Kaligis • 29 september 2025 10:27

Franco Colapinto erkent dat het leven bij de F1-renstal van Alpine onder de compromisloze leiding van Flavio Briatore geen pretje is, maar de rookie benadrukt dat de Italiaan hem heeft gehard voor toekomstige uitdagingen.


De 22-jarige Argentijn werd afgelopen winter bij Williams weggeplukt en in het Alpine-stoeltje gezet nadat Jack Doohan falende prestaties leverde. Zijn vuurdoop volgde in Imola. In een auto die Alpine al heeft afgeschreven voor het 2026-project blijven resultaten uit. Briatore spaart hem niet in zijn publieke kritiek en vraagt zich zelfs af of hij Colapinto niet te vroeg heeft gepromoveerd.

Toch laat de jonge coureur zich niet uit het veld slaan. In de podcast Beyond the Grid, opgenomen voor de Grand Prix van Azerbeidzjan, vertelt Colapinto over zijn relatie met Briatore. "Ik heb een zeer goede band met Flavio. Hij is hard tegen iedereen en zijn manier om het team te motiveren kan soms wat te veel aanvoelen als je hem niet kent."

De Argentijn gelooft echter in Briatore's aanpak. "Hij is iemand die dit team weer naar de top gaat brengen. Ik heb dit jaar veel van hem geleerd. Hij heeft me mentaal veel sterker gemaakt. Ik ben dankbaar voor de kans die hij me heeft gegeven en voor het hele proces waar we doorheen gaan."

Alpine staat onderaan het kampioenschap met slechts twintig punten van teamgenoot Pierre Gasly. Colapinto zelf heeft nog niet gescoord. Toch blijft hij strijdvaardig. "Als je naar de resultaten kijkt, denk je dat het moeilijk wordt voor Alpine om hieruit te komen. Maar we geven niet op."

Ondanks een kostbare crash in de kwalificatie van Bakoe heeft Colapinto veelbelovende momenten laten zien. Hij versloeg Gasly drie keer in de laatste vier kwalificaties en bereikte Q2 in Hongarije. Met reservecoureur Paul Aron op de achtergrond telt echter elke sessie.

Over zijn toekomst bij Alpine blijft Colapinto realistisch. Briatore heeft aangegeven dat het tweede stoeltje voor 2026 naar hem of Aron gaat. "Ik weet het niet en focus me daar niet te veel op. Ik wil blijven bouwen aan dit jaar. Er valt nog veel te leren", aldus Colapinto.

Colapinto: "De auto is momenteel niet goed genoeg om punten te scoren. Wanneer dat moment komt, wil ik er klaar voor zijn. Dat is mijn focus: race voor race kijken waar we eindigen."

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS