Sky Sports F1 - Martin Brundle ziet gevaar: "Behandel Antonelli als Hamilton op zijn absolute top"
Uitgegeven door Celine Boerboom • 13 april 2026 15:05
Sky Sports F1-reporter Martin Brundle heeft George Russell gewaarschuwd in de strijd om de wereldtitel. Volgens de voormalig F1-coureur moet hij zijn jonge teamgenoot Kimi Antonelli uiterst serieus nemen.

Russell begon het seizoen nog als favoriet en won direct de openingsrace in Australië, maar inmiddels heeft Antonelli de leiding in het kampioenschap overgenomen na twee opeenvolgende zeges. De Italiaan profiteerde daarbij deels van pech bij Russell en staat na drie races negen punten voor.
Brundle denkt dat Russell zich zorgen moet maken: “Als ik George was, zou ik me na drie races meer zorgen maken dan aan het begin van het seizoen.”
Volgens hem had Russell verwacht de bovenhand te hebben binnen het team, maar dat beeld is snel veranderd: “Nu lijkt Mercedes een auto te hebben waarmee ze voor de titel kunnen gaan, en ineens moet hij naar de andere kant van de garage kijken en denken: dit is helemaal niet zo zeker. Ik moet deze tiener nog verslaan.”
De ervaren analist is duidelijk over wat Russell moet doen: “Het zijn lastige tijden voor George en hij moet Kimi Antonelli behandelen alsof hij Lewis Hamilton op zijn absolute top is, een serieuze titelkandidaat.”

Antonelli maakt dit seizoen grote indruk. Na een zware crash in Melbourne herpakte hij zich knap met een tweede plaats, waarna hij in China pole position pakte en zijn eerste overwinning behaalde. In Japan volgde direct zijn tweede zege op rij.
Vooral zijn mentale weerbaarheid viel Brundle op: “Toen hij crashte in Melbourne en meteen terugkwam, is dat voor mij een van de duidelijkste signalen bij een jonge coureur. Dat hij er meteen weer stond, zegt veel.”
Toch verwacht Brundle dat Russell nog altijd een belangrijke rol kan spelen, juist dankzij zijn ervaring: “George blijft de favoriet, want er gaan nog races komen met regen, safety cars en andere situaties waarin ervaring het verschil maakt.”
Desondanks is hij onder de indruk van Antonelli’s snelheid: “Hij had misschien wat geluk met de safety car in Japan, maar zijn tempo was echt indrukwekkend.”
De strijd binnen Mercedes lijkt daarmee nu al een van de meest interessante verhaallijnen van het seizoen te worden.




