Formule 1

Rosberg trekt parallel tussen Norris en Hamilton: “Als het Hammertime is, gebeuren dat soort dingen niet”

Uitgegeven door Frank Korsel • 30 juli 2025 09:50

Lando Norris kwam als tweede over de finish in de Grand Prix van België. De Brit startte vanaf pole, maar moest al in de openingsronde zijn meerdere erkennen in teamgenoot Oscar Piastri. Ondanks een flink bandenvoordeel kon hij zijn teamgenoot niet meer bijhouden. Daarnaast stond zijn race in het teken van vele schoonheidsfoutjes die hem de kop kostte. Nico Rosberg zag het gebeuren en trok een interessante vergelijking.

Rosberg Norris Hamilton

Norris verloor de leiding na een mindere eerste bocht én problemen met zijn batterij. Na de pitstops zat hij weer dicht achter Piastri, maar remfoutjes en een flink moment in Pouhon gooiden roet in het eten. De McLaren-coureur erkende na afloop dat dit soort dingen nu eenmaal kunnen gebeuren als je op de limiet rijdt.

“Dat is eerlijk”, reageerde Rosberg bij zijn werkgever Sky Sports. “Lando reed kwalificatierondje na kwalificatierondje op het scherp van de snede. Dan sluipen er fouten in”, zei de wereldkampioen van 2016.

Toch stelde Rosberg daarna de vraag of iemand als Lewis Hamilton die fouten ook zou maken. “Als je op zo’n manier aan het pushen bent, en het is ‘Hammertime’, dan denk ik dat dat soort dingen niet gebeuren”, ging Rosberg kritisch verder.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS