Formule 1

Yuki Tsunoda eerste Japanner die in Suzuka punten scoort na magistraal podium van Kobayashi: "Voelt als een overwinning!"

Uitgegeven door Frank Korsel • 7 april 2024 09:38

“Kamui, Kamui, Kamui”, dat gonsde in 2012 over het circuit van Suzuka toen Kamui Kobayashi in zijn Sauber naar de derde positie stormde in de Grand Prix van Japan. Dit was de laatste keer dat een Japanse rijder punten pakte in Suzuka, totdat Yuki Tsunoda zijn Racing Bulls naar de tiende positie stuurde. De Japanner reed knap naar de tiende positie en dankt zijn team vooral voor deze prestatie.

Yuki Tsunoda Kamui Kobayashi

“Het betekent veel voor ons”, vertelt Tsunoda na de race bij Will Buxton van F1 TV over zijn tweede opeenvolgende puntenscore van het seizoen. “Het is erg speciaal, zelfs om P10 te scoren”, gaat hij vol trots en met hordes aan fans achter zich verder. “Het voelt alsof ik een P1 heb gescoord.”

De puntenscore heeft Tsunoda vooral te danken aan prestatie van de RB-pitcrew: “Het team deed een hele goede pitstop, waardoor ik voor de Aston kwam. Ik wil het team echt enorm bedanken voor hun goede prestaties. De fans waren geweldig. Iedere ronde kon ik ze horen juichen voor me, dat gaf me echt enorm veel energie.”

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS