Charles Leclerc: "Het feit dat Carlos volgend jaar niet bij Ferrari zit, geeft geen extra druk"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 6 april 2024 02:01
Charles Leclerc erkent dat hij de kansen die hij krijgt beter moet benutten, maar benadrukt dat zijn 'zeer goede' vorm in het begin van het seizoen overschaduwd wordt door de overwinning van zijn Ferrari-teamgenoot Carlos Sainz in Australië.

In de aanloop naar de race in Melbourne, vanaf de GP van de VS in Austin vorig jaar, had Leclerc zeven opeenvolgende starts op de eerste rij bemachtigd. Dit seizoen liet de Monegask ook het potentieel van Ferrari's SF-24 zien door vaak als beste uit de vrije training te komen.
Maar door een hapering in de kwalificatie in Melbourne, waar hij worstelde met de balans van zijn auto, werd hij slechts vijfde in de shootout op zaterdag, drie plaatsen achter Sainz.
Op de racedag zorgde de foutloze prestatie van Sainz in combinatie met de DNF van Verstappen ervoor dat de Spanjaard zijn derde F1-zege in zijn carrière behaalde. Ondertussen schoof Leclerc door naar de tweede plaats, maar hij kon zijn teamgenoot niet achterhalen.
De 26-jarige coureur verzamelde flink wat punten voor zijn inspanningen, die Ferrari's weekend completeerden, maar dat was weinig troost voor iemand die boven alles wil winnen. “Overwinningen zijn belangrijk, punten aan het einde van het seizoen nog meer. Maar ik wil winnen en ik wil zo snel mogelijk weer winnen. Carlos heeft het geweldig gedaan in de twee kansen die we hebben gehad en nu is het aan mij om te reageren en hopelijk de volgende te winnen. Dat is het doel en daar werk ik hard voor."
"Mensen in de Formule 1 hebben heel snel de neiging om te vergeten en is alles gebaseerd op je laatste race. Maar als ik kijk naar mijn laatste acht, negen races, dan waren die van een heel goed niveau. In de meeste van die races was het niet mogelijk om te winnen. Maar het is aan mij om er te staan wanneer de kans zich voordoet."
“Het is een feit dat ik dat in Singapore en de laatste race niet heb gedaan. Maar ik blijf natuurlijk pushen. Het feit dat Carlos volgend jaar niet bij Ferrari zit, geeft geen extra druk. Mijn doel is altijd om te proberen te winnen."




