Formule 1

McLaren introduceert speciale H-wing tijdens Grand Prix van Italië

Door Bas Kaligis3 september 2026 · 06:02 uur2 min lezen
McLaren introduceert speciale H-wing tijdens Grand Prix van Italië

Het Formule 1-team van McLaren zet dit weekeinde tijdens de Grand Prix van Italië voor het eerst zijn roterende achtervleugel in, die het F1-team de H-wing noemt.

De roterende achtervleugel geldt als een van de opvallendste technische vondsten onder het huidige reglement. Ferrari experimenteerde er als eerste mee tijdens de wintertest in Bahrein. Bij dat concept gaat de bovenste flap niet simpelweg open en dicht, maar draait die 180 graden tussen de stand voor de bochten en die voor de rechte stukken. Ferrari zette de vleugel voor het eerst in tijdens de race in Miami, waar Red Bull met een eigen variant kwam.

McLaren wilde in Oostenrijk aanhaken, maar zag daar op het laatste moment van af. "Toen we hem monteerden en de laatste controle deden, voelden we ons niet comfortabel genoeg om ermee de eerste sessie in te gaan, dus sturen we hem terug", legde technisch directeur engineering Neil Houldey destijds uit. In Hongarije volgde een aangepaste versie, waarna teambaas Andrea Stella tevreden was over de uitkomst.

De naam verwijst naar de F-duct, de vondst van McLaren uit 2010 die zijn naam ontleende aan de F op de inlaat van de auto. De H komt van de H in de belettering van Etihad Airways op de achtervleugel van de MCL40.

McLaren reist met vertrouwen naar Monza. Lando Norris won op rij op de Hungaroring en in Zandvoort en klom daarmee naar de vierde plaats in het kampioenschap, op 83 punten van klassementsleider Kimi Antonelli.

Houldey verwacht op het snelle circuit een ander krachtenveld. "Dit is een heel andere baan dan de meest recente en we kunnen een rangorde verwachten die niet per se overeenkomt met wat we in Hongarije en Nederland hebben gezien. Onze concurrenten blijven aerodynamische updates en updates aan de power unit brengen, dus we moeten elk detail goed uitvoeren", aldus de technisch directeur van McLaren.

B
Bas Kaligis
Redacción RaceXpress
Meer over F1
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

×