GP van Monaco; Wist u dat... Interessante feiten op een rij
Uitgegeven door Casper Bekking • 12 mei 2010 14:03
MONACO - Komend weekend staat de prestigieuze Formule 1 Grand Prix van Monaco op de kalender. De F1 race in de nauwe straten van het Prinsdom zorgt altijd voor spektakel, vanwege de beperkte inhaalmogelijkheden en de onverbiddelijke muur. Dit jaar wordt er tijdens het raceweekend regen voorspeld, dus mogelijk zorgt dat voor een extra dimensie. Om optimaal voorbereid te beginnen aan het weekend hieronder een aantal interessante wetenswaardigheden over dit seizoen en met name de Grand Prix van Monaco.
- De overwinning van Mark Webber in Spanje was zijn derde uit zijn carrière, en de achtste in de historie van Red Bull Racing. Dat zijn er evenveel als Brawn GP er vorig jaar boekte.
- Webber kan de eerste Australiër worden sinds Alan Jones in 1980 die twee GP's op rij op zijn naam schrijft.
- Tot de Grand Prix van Monaco heeft Ferrari 211 races gewonnen, McLaren 166 en Williams 113.
- Red Bull Racing is in alle vijf de reeds verreden races vanaf pole position begonnen, met Vettel drie maal en Webber twee keer.
- Mark Webber is de enige coureur die dit seizoen vanaf pole position een race op zijn naam heeft geschreven.
- Het laatste team dat zesmaal op rij op pole position stond was Ferrari in 2006-2007. Sinds de GP van Brazilië 2008 staan de Italianen niet meer op de eerste startpositie.
- Red Bull is de laatste negen races altijd met minstens één bolide op de eerste rij vertrokken.
- Ondanks zijn twee overwinningen is Jenson Button sinds Turkije in juni 2009 niet meer vanaf de eerste rij gestart.
- Ferrari heeft sinds Michael Schumacher in 2001 niet meer gewonnen in Monaco. Toch heeft het tijdens vijf van de laatste zes races de snelste ronde gereden.
- Ondanks het gebrek aan inhaalmogelijkheden heeft in de laatste tien jaar slechts vijfmaal de polesitter de race gewonnen.
- McLaren heeft vijf van de laatste tien races gewonnen in Monaco. In de afgelopen 26 jaar zelfs 15 maal, tegenover drie overwinningen van Ferrari.
- Jack Brabham is de enige Australier die de Grand Prix van Monaco ooit heeft gewonnen. Hij deed dat in 1959.
- Jenson Button, Mark Webber en Felipe Massa zijn de enige rijders die elke race punten hebben gescoord.
- Drie rijders zijn in alle races langzamer geweest dan hun teamgenoten, te weten Renault-coureur Vitaly Petrov, Force India's Vitantonio Liuzzi en Virgin-rookie Lucas di Grassi.




