Dutch Supercar Challenge trapt af in de Ardennen
Uitgegeven door Maurice Hoogers • 7 april 2009 07:11
Na een paar lange wintermaanden begint komend weekend het nieuwe seizoen van de Dutch Supercar Challenge tijdens het evenement Spa Francorchampions op het Belgische circuit van Spa-Francorchamps. Evenals voorgaande jaren kent de klasse een grote variëteit aan dikke GT-bolides en snelle toerwagens. De DSC rijdt op zaterdag en zondag een race, waarbij de verschillende divisies gezamenlijk rijden. Het eerste weekend staan er zestig inschrijvingen aan de start, waardoor het startveld weer uitermate goed gevuld is. Naast de Dutch Supercar Challenge maken ook de BTCS, de VW Funcup en de Trophée Lotus deel uit van het evenement. Een vol programma dus, dat bovendien voor de toeschouwers ook nog eens gratis te bezoeken is.

In de GT-divisie van de DSC vinden we veel vertrouwde namen terug, zoals die van Cor Euser, Martin Short, de gebroeders Woodcock en Ric Wood. Allen komen ze met dezelfde bolides aan de start als afgelopen seizoen waardoor we er vanuit kunnen gaan dat zij allen vol voor het kampioenschap gaan strijden. Ook Berry van Elk is weer van de partij met de Blueberry Mosler MT900 GT3. Vorig seizoen reed Van Elk met deze bolide voor het eerst in de GT-divisie en behaalde hij hiermee al enkele podiumplaatsen. Misschien vinden we hem met een jaar ervaring rijker dit jaar wel echt aan de kop van het veld. Danny Werkman, Rick Abresch, Alex van ’t Hoff en Peter Versluis laten er ook geen gras over groeien, want zij komen onder de vlag van het Mad and Daring Racing Team met vier schitterende bolides naar Spa. Wat te denken van twee V8Star’s, een Ferrari F430 GT3 en een Corvette Z06 GT3? Daarnaast vinden we ook de Rudolph Viper weer terug op de startgrid, zij het met een ander duo dan we gewend zijn. Edward Grouwels deelt de Viper namelijk niet met zijn broer Roger maar met Xavier Maaasen. Tot slot vinden we ook Siebrand Dijkstra terug op de inschrijflijst, want de kans is zeer aanwezig dat hij aantreedt met een gloednieuwe Lamborghini Gallardo LP560-4 Super Trofeo.

Ook in de Supersport I-divisie veel bekende namen, waarbij Henk Thuis trots het startnummer 201 mag gaan verdedigen. ‘Mister Intrax’ behaalde vorig jaar met zijn Porsche 997 GT3 op knappe wijze de titel in de Supersport I-divisie en is vastbesloten dit jaar nog een tandje harder te gaan. Naast Thuis verschijnen onder andere ook vader en zoon Frijns, Nol Köhler, Jan Willems en Sjaco Griffioen aan de start met een Porsche 997 GT3. De concurrentie van de Porsches heeft echter niet stilgezeten, want er zijn onder andere wederom drie Renault Mégane Trophy’s van de partij. Zo gaat het ‘koningskoppel’ René Wijnen/Pieter Dubois het gehele seizoen weer samen rijden en rijdt ook Erol Ertan weer met een Mégane onder de vlag van Carworld Motorsport. Jochen Habets heeft Carworld Motorsport verlaten en rijdt nu samen met Henk Thuis voor Brothers Racing. De jonge Habets debuteerde afgelopen seizoen sterk in de DSC en mag gezien worden als een serieuze kampioenskandidaat. Tot slot mogen we ook Carlo Kuijer met zijn Solution F-Astra tot de kanshebbers beschouwen en zijn ook Wilfred Herder en Kees Kreijne terug in de Supersport I. Zij hebben hun Aston Martin Vantages in de wintermaanden flink geüpgrade met onder andere een nieuw aerodynamisch pakket.

In de Supersport II-divisie gaat de strijd om de kopposities weer ongekend spannend worden. Vanzelfsprekend is titelverdediger Pieter van Soelen present met zijn door JR Motorsport geprepareerde BMW 1-serie GTR. De concurrentie ligt echter op de loer, want evenals de gebroeders Monster delen ook Bob Herber en Milko Tas dit jaar een bolide. Twee duo’s om in de gaten te houden lettend op de resultaten van voorafgaande jaren. Bovendien kan Van Soelen ook concurrentie verwachten uit zijn eigen team, want Richard van den Bos en Bart van der Zweerde komen met een nieuw opgebouwde BMW E46 M3. Dit is de oude body van de E46 V8 GTR van Van Soelen maar nu voorzien van een zescilinder om te voldoen aan de gewicht/pk verhouding van deze divisie. Zo goed als nieuw in deze divisie zijn Piet Versluis en Luco Hornsveld. Beiden debuteerden vorig seizoen tijdens de finaleraces en hopen dit jaar met respectievelijk een KTM X-Bow en een Seat Leon SuperCopa hoge ogen te gooien. Tot slot mag de Luc de Cock zeker niet uitgevlakt worden. De goedlachse Belg werd vorig jaar kampioen in de Sport I-divisie, en gaat met een nieuwe Lotus 2-Eleven GT4 de strijd aan met de gevestigde orde van de Supersport II-divisie.

In de Sport-divisie vinden we ook veel namen terug uit voorgaande jaren. Van het afgelopen seizoen kennen we onder andere het duo Claassen/Van der Voort nog met de knap opgebouwde BMW 1-serie. Daarnaast staat Willem van der Kooi met een Lotus Exige Cup aan de start, met als tweede coureur Ben Verwoerd. Ook de jonge Jitse Villerius kennen we van afgelopen seizoen. Hij verschijnt met een door Downforce Motorsport geprepareerde BMW 130i aan de start. Naast Villerius staat ook Peter Tunissen voor Downforce Motorsport aan de start met een BMW 130i. Spirit Racing is dit jaar gepromoveerd naar de Sport-divisie. Teambaas en coureur Rob Nieman werd vorig jaar met een Clio kampioen in de Sport II-divisie maar gaat het dit jaar samen met teamgenoot Frank Bédorf proberen in de Sport-divisie. Beiden verschijnen met een nieuwe Clio RS 2.0 16v aan de start, een bolide die overigens ook ingezet gaat worden door Nico Been. Na een ‘sabbatical’ is de nuchtere Groninger namelijk weer terug op het circuit. Tot de kanshebbers behoren ook Nik de Jong en Koen Bogaerts. Zij starten met een BMW E36 M3 uit de stal van JR Motorsport.

Het programma begint al op vrijdag, wanneer de vrije training en de kwalificatie van de DSC en de BTCS op het programma staan van de Spa Francorchampions. Op zaterdag en zondag volgen dan de races van de DSC en BTCS alsmede de VW Funcup en de Trophée Lotus. Een vol programma dus voor jong en oud. Gratis tickets zijn te downloaden via www.supercarchallenge.nl. Mis het niet!




