Duncan Huisman klasse apart in Zandvoort, Van Oranje wint in Legend Cup
Uitgegeven door Jordy Stuivenberg • 13 juni 2011 11:46
ZANDVOORT – Duncan Huisman was een klasse apart tijdens de tweede Dutch GT4-race op Circuit Park Zandvoort. De coureur van Ekris begon vanaf pole position en zag de eerste plaats geen moment in gevaar komen. Simon Knap eindigde als tweede, voor Dennis Retera.

Huisman startte goed, maar werd in de sprint naar de Tarzanbocht bijna geklopt door Dick Freebird in de Lotus Evora. De BMW-rijder hield de deur knap dicht en kwam dan ook als eerste door na een ronde. Freebird bleek daarmee meteen de enige die enigszins een poging kon doen om de koppositie eerste plek te veroveren, want Huisman zette een tempo in dat voor de concurrentie niet te volgen was.
Freebird zelf kon ook niet meer voor dreiging zorgen. Al in de openingsronde begon zijn vrije val, door een op het oog foute bandenkeuze. Waar Knap al in de eerste ronde de tweede plek overnam, kwamen niet veel later ook Retera en Henry Zumbrink langszij.
Waar Knap zich langzaam kon losweken van de achtervolgers, maakten Retera en Zumbrink het elkaar af en toe knap lastig. Het duo kreeg in de slotfase van de race nog gezelschap van Jeroen Bleekemolen. Hij startte als laatste na het missen van de kwalificatie door verplichtingen in Frankrijk, maar baande zich al snel een weg naar voren.
Bleekemolen leek zijn zinnen te zetten op de laatste podiumplaats, aangezien Huisman en ook Knap al ver aan de horizon waren verdwenen. Zumbrink bleek echter taai en ging niet zomaar aan de kant. Bleekemolen haalde hem wel in, maar kwam tekort om de aanval te openen op Retera. De Corvette-rijder moest dan ook genoegen nemen met de vierde plek, voor Zumbrink in de Porsche, maar achter de Aston Martin van Retera.

Bernhard van Oranje sleepte een mooie zesde plaats in de wacht en dat leverde Ekris ook in de Legend Cup de winst op. In deze categorie werd Jan Lammers tweede in de Porsche, voor Philip van Beurden.
Pos Rijder Tijd
1. Duncan Huisman 25:45.012
2. Simon Knap +3.570
3. Dennis Retera +5.357
4. Jeroen Bleekemolen +8.927
5. Henry Zumbrink +13.413
6. Bernhard van Oranje +34.239
7. Jan Lammers +42.687
8. Philip van Beurden +58.915
9. Sjaco Griffioen +1:08.507
10. Wim van Genderen +1 ronde
11. Rick Abresch +1 ronde
12. Dick Freebird +2 ronden
- Rob Kamphues DNF




