Laatste nieuws
• Pierre Gasly legt pijnlijke zwakte van Alpine bloot op stratencircuit: "Ik sta iedere keer dwars zodra ik het gas aanraak"• Finn Aalbers ontwikkelt zich razendsnel; jongste rijder in het veld pakt eerste podium in GK4 Kart Series: “Echt tevreden!”• Franco Colapinto grijpt in na online aanvallen: "Het is tijd om dingen te veranderen"• Tresor Attempto Racing wil seizoen GT World Challenge Europe afsluiten met een hoogtepunt• Van Amersfoort Racing legt Mercedes-junior Rashid Al Dhaheri vast voor FIA Formule 3-seizoen 2027• Andrea Stella zet gesprekken met Lando Norris en Oscar Piastri voort na botsing in Singapore• Lewis Hamilton pleit voor aanpassing aan Marina Bay Street Circuit: "Dan kan het een echt geweldig racecircuit worden”• Pierre Gasly legt pijnlijke zwakte van Alpine bloot op stratencircuit: "Ik sta iedere keer dwars zodra ik het gas aanraak"• Finn Aalbers ontwikkelt zich razendsnel; jongste rijder in het veld pakt eerste podium in GK4 Kart Series: “Echt tevreden!”• Franco Colapinto grijpt in na online aanvallen: "Het is tijd om dingen te veranderen"• Tresor Attempto Racing wil seizoen GT World Challenge Europe afsluiten met een hoogtepunt• Van Amersfoort Racing legt Mercedes-junior Rashid Al Dhaheri vast voor FIA Formule 3-seizoen 2027• Andrea Stella zet gesprekken met Lando Norris en Oscar Piastri voort na botsing in Singapore• Lewis Hamilton pleit voor aanpassing aan Marina Bay Street Circuit: "Dan kan het een echt geweldig racecircuit worden”
Nieuws

Simon Knap draait overuren in ADAC GT Masters en Dutch GT4

Door Bas Kaligis22 september 2011 · 13:00 uur2 min lezen
Simon Knap draait overuren in ADAC GT Masters en Dutch GT4

ASSEN - Simon Knap en KTG Racing hebben het afgelopen weekend een druk dubbelprogramma afgewerkt op het TT Circuit van Assen. Want naast de races voor het HTC Dutch GT4 kampioenschap, reed de jonge BMW-coureur ook mee in de ADAC GT Masters. Helaas werden zijn inspanningen niet beloond met topnoteringen in deze twee zwaarbevochten competities.

Aan het eind van het seizoen zijn de messen geslepen en niemand wil de concurrentie een duimbreed toegeven. Dat bleek wel tijdens de twee sprintraces op de zaterdag. Vanaf een 4e startplek was Knap in felle gevechten gewikkeld om uiteindelijk als 5e te eindigen. Ook tijdens de tweede, natte race ging het er fel aan toe. Nadat Stefano D’Aste Knap geraakt had bij een wilde inhaalactie, finishte Simon op een 6e plaats. Beide resultaten waren gelukkig goed genoeg om zijn 4e plaats in het kampioenschap te behouden. Beide sprintraces werden gewonnen door Bastiaans/Lammers.

Samen met Jeroen den Boer reed Simon Knap op de zondag ook mee in de BMW Z4 GT3 van DB Motorsport in de ADAC GT Masters. Een loodzware competitie van 39 wagens, waarbij de twee talentvolle jonge Nederlanders en heel verdienstelijke 12e en 18e plek opeisten.
Een stop-and-go penalty hield het snelle duo van een nog hogere klassering af.

Meteen daarna zat Simon Knap alweer achter het stuur van zijn BMW M3 GT4 voor de hoofdrace van het HTC Dutch GT4 kampioenschap. Zijn ambities op een topklassering werden echter al in de eerste bocht teniet gedaan. “Niet normaal zo hard als ik werd geraakt”, zei een teleurgestelde Simon Knap. “Ik had meteen zoveel schade dat doorrijden geen zin meer had. Ontzettend jammer!”. Door dit uitvallen zakt Simon Knap terug naar een 6e plek in het klassement. Freebird en Euser behaalden in de hoofdrace hun eerste overwinning en Ricardo van der Ende mag zich de nieuwe kampioen van het HTC Dutch GT Championship noemen.

Alle pijlen van KTG Racing nu gericht op een sportieve revanche tijdens de Formido Finaleraces op 15 en 16 oktober a.s.

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over Autosport→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×