Scalvini - Tavano (Cupra Leon Competicion) behalen eerste TCR European Endurance-overwinning in Vallelunga
Uitgegeven door Johan van de Kerkhof • 23 september 2025 13:45
Een foutloze prestatie van Scalvini/Tavano (Cupra Leon Competicion) leverde hen de overwinning op in de derde ronde van het TCR European Endurance-seizoen 2025 in Vallelunga. Het duo van Wimmer Werk Motorsport behaalde hun eerste algemene overwinning in de door Mauricio Slaviero gepromote serie op het circuit in Rome, door zowel beide races op zondag te winnen alsmede de poleposition op zaterdag te veroveren. Dit is de tweede overwinning op rij voor het Duitse team de eerste voor de #6-crew nadat Senna Summerbell (Cupra Leon DSG) op de Slovakiaring had gewonnen.

In een spannende openingsetappe in Vallelunga kwamen Scalvini/Tavano (Cupra Leon Competicion) als eerste over de finish en verzekerden zich daarmee van de etappeoverwinning en de leiding in het klassement. Na vanaf poleposition te zijn gestart, behaalde het Italiaanse duo de volledige punten voor etappe 1 dankzij een fantastische prestatie van beide coureurs gedurende de 55 minuten durende race. De start was echter niet ideaal voor het team van Wimmer Werk Motorsport, want Eric Scalvini verloor de leiding in bocht 2 aan Néstor Girolami, die een perfecte start maakte met zijn Hyundai Elantra N. Achter hen won kampioenschapsleider Yuri Brigliadori vier plaatsen en klom op naar de derde plaats in het algemeen klassement.
In de strijd om de leiding in de DSG verloor Berk Kalpaklıoğlu terrein op Davide Rosini en Edoardo Maccari, waarna hij aan het einde van de eerste ronde in bocht 14 spinde. Tijdens de tweede ronde moest Rosini echter de pitstraat in vanwege een probleem dat een einde maakte aan zijn droom om aan de leiding te gaan in de DSG-klasse.
In de eerste helft van fase 1 bouwde Girolami een ruime voorsprong op Scalvini op, die uiteindelijk opliep tot meer dan 13 seconden. Scalvini moest oppassen voor Brigliadori, want tijdens de openingsfase scheidden slechts drie seconden hen. De TEXACO Team AMS Gen-1-auto van Sinan Çiftçi reed stabiel op de vierde plaats, terwijl Maccari en Senna Summerbell hard vochten om de leiding in de DSG-klasse. De Italiaan wist de aanvallen van de Jamaicaan af te slaan.

Met nog 29 minuten op de klok kwam Scalvini als eerste de pits binnen, waarna Salvatore Tavano het stuur van de Cupra overnam. Girolami volgde drie minuten later, toen de Argentijn zijn auto aan Viktor Davidovksi overdroeg, terwijl DSG-leider Maccari hetzelfde deed met Emilio Damante.
Twee nieuwe coureurs maakten hun officiële racedebuut in de tweede helft van de race: Umut Göktaş nam het DSG-stuur van TEXACO Team AMS over van Kalpaklıoğlu, terwijl Chris Issa Summerbell afloste als coureur voor etappe 1. Een ronde later kwam ook Brigliadori de pitstraat in en liet zijn Audi achter aan Alessandro Alcidi. Kort na de pitstop probeerde Rosini weer te gaan racen, maar de problemen met zijn auto bleken onoplosbaar, want hij stopte op het circuit en moest opgeven.

In de tweede helft van fase 1 zette Tavano de achtervolging in op Davidovski voor de leiding: de drievoudig TCR Italy-kampioen haalde uiteindelijk de coureur van het BRC Racing Team in en haalde hem 11 minuten voor het einde in bocht 11 in. Vanaf dat moment keek hij niet meer om, want Scalvini/Tavano (Cupra Leon Competicion) pakten uiteindelijk de etappeoverwinning en de leiding in de race na de eerste 55 minuten; Davidovksi/Girolami (Hyundai Elantra N) moesten genoegen nemen met de tweede plaats, met een achterstand van 6,617 seconden op de leiders in de race. Brigliadori/Alcidi (Audi RS3 LMS) eindigden als derde, terwijl Çiftçi/Okyay (Audi RS3 Gen-1) de Gen-1-leiders waren en als vierde eindigden in het algemeen klassement. De DSG-racevoorsprong was voor Damante/Maccari (Audi RS3 DSG), die als vijfde eindigden, voor Kalpaklıoğlu/Göktaş (Audi RS3 DSG); Het TEXACO Team AMS wist de tweede plaats in de DSG-categorie over te nemen van Summerbell/Issa (Cupra Leon DSG), die als derde in hun klasse en als zevende overall eindigden.

Het duo Scalvini/Tavano van Wimmer Werk Motorsport wist ook etappe 2 te winnen dankzij een indrukwekkende prestatie in de tweede wedstrijd van de dag. De start van de tweede race werd uitgesteld vanwege vertragingen tijdens het FX Racing Weekend. Toen deze uiteindelijk van start ging, behield Salvatore Tavano de leiding, terwijl Yuri Brigliadori Viktor Davidovski inhaalde en naar de tweede plaats klom. Gen-1-leider Ibrahim Okyay behield de vierde plaats, terwijl Emilio Damante de vijfde plaats en de leiding in de DSG behield; de andere DSG-deelnemer voor Tuder Motorsport, bestuurd door Luca Giovannoni, klom snel op naar de tweede plaats in zijn klasse.
In de rest van de eerste stint bouwde Tavano een voorsprong van 12 seconden op Alcidi en Davidovski, die halverwege de race de pits in dook om de auto over te dragen aan Néstor Girolami toen het pitvenster openging. Chris Issa stopte ook bij de eerste gelegenheid, terwijl Senna Summerbell een poging deed om zijn derde opeenvolgende DSG-overwinning binnen te halen.
De pitstraat werd druk toen beide Tuder Motorsport-auto's binnenkwamen voor hun verplichte pitstop: Damante gaf de leiding in de DSG aan zijn teamgenoot Edoardo Maccari, terwijl Giovannoni Davide Rosini het stuur van zijn auto liet overnemen. Okyay kwam in dezelfde ronde ook binnen en gaf zijn Audi RS3 DSG aan Sinan Çiftçi. Uiteindelijk kwamen ook de twee leidende coureurs binnen, waarbij Yuri Brigliadori Alcidi afloste, terwijl Tavano een ronde later volgde om plaats te maken voor Eric Scalvini.
In de tweede stint begon Girolami in te lopen op Scalvini, maar die vond snel zijn tempo om de tijden van de Argentijn bij te houden. Girolami wist het gat terug te brengen tot slechts vijf seconden, maar de Italiaan behield zijn voorsprong in de laatste paar ronden.

Scalvini/Tavano konden daardoor de overwinning in Stage 2 pakken, terwijl Davidovksi/Girolami (Hyundai Elantra N) genoegen moesten nemen met de tweede plaats, op slechts 4,270 seconden achterstand. De derde plaats ging naar Brigliadori/Alcidi (Audi RS3 LMS), waarmee het podium van de openingsetappe werd herhaald. Ook de winnaars in de Gen-1- en DSG-klassen bleven ongewijzigd: Çiftçi/Okyay (Audi RS3 Gen-1) wonnen in de eerste klasse, terwijl Damante/Maccari (Audi RS3 DSG) in de tweede klasse zegevierden. Tuder Motorsport wist een fantastische 1-2 te behalen in de DSG-klasse, met Rosini/Giovannoni (VW Golf DSG) op de tweede plaats en op de zesde plaats in het algemeen klassement. Kalpaklıoğlu/Göktaş (Audi RS3 DSG) maakten het DSG-podium compleet, terwijl Summerbell/Issa (Cupra Leon DSG) net naast het podium grepen.
In het algemeen klassement gingen Scalvini/Tavano (Cupra Leon Competicion) met de overwinning aan de haal; het duo behaalde ook het maximale aantal punten door in beide etappes de poleposition te veroveren en de overwinning binnen te halen. Davidovksi/Girolami (Hyundai Elantra N) eindigden als tweede in hun TCR European Endurance-debuut en behaalden daarmee het eerste podium voor zowel BRC Racing Team als de Elantra in de door Mauricio Slaviero gepromote serie. Het algemene podium werd gecompleteerd door Brigliadori/Alcidi (Audi RS3 LMS).
De vierde plaats was voor Gen-1-winnaars Çiftçi/Okyay (Audi RS3 Gen-1), terwijl Damante/Maccari (Audi RS3 DSG) op dominante wijze hun eerste DSG-overwinning van het seizoen behaalden en daarmee de titelstrijd in hun categorie opnieuw openbraken. Achter hen werd het podium in deze klasse gecompleteerd door Kalpaklıoğlu/Göktaş (Audi RS3 DSG) en Summerbell/Issa (Cupra Leon DSG). Na problemen in fase 1 konden Rosini/Giovannoni (VW Golf DSG) zich in de tweede fase herstellen en eindigden ze uiteindelijk als achtste in het algemeen klassement en als vierde in de DSG-klasse.
De vierde en laatste ronde van het TCR European Endurance-seizoen 2025 vindt plaats in Misano, waar het Italiaanse circuit van 14 tot 16 november gastheer is voor de finale van het kampioenschap. De punten die tijdens dat weekend worden toegekend, zijn 50% meer waard dan die van de eerste drie rondes. Bovendien laat elk team het slechtste resultaat van de eerste drie rondes van het seizoen buiten de competitie vallen.




